Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonale

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.111Z

Shkrihen drejtoritë rajonale të pyjeve, riorganizohen agjencitë rajonale të mjedisit

VKM-ja Ngrijnë strukturat rajonale nga data 1 mars, qindra punonjës në qarqe pa të drejtë page Bardha Nergjoni Nga 1 marsi, punonjësit e agjencive rajonale të mjedisit dhe të drejtorive rajonale të pyjeve, në të gjitha qarqet, janë pa të drejtë page. Pezullimi i punës ka ardhur pas h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.254Z

Shkollë rajonale për Administratën Publike

Vendet e Rajonit firmosin marrëveshjen e themelimit të një shkolle rajonale të Administratës Publike. Rreth 200 punonjës të Administratës Publike do të trajnohen çdo vit në këtë shkollë. Strazimiri firmosi marrëveshjen për Shqipërinë. TIRANE-   Zëvendësministri i B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.485Z

Serbia zhbllokon përfaqësimet rajonale

Qeveria e Serbisë në mbledhjen e saj, ka miratuar një udhëzim, se si duhet të sillen përfaqësuesit e autoriteteve shtetërore serbe karshi atyre të Kosovës, në mbledhjet e bashkëpunimeve rajonale, ku sipas tyre, institucionet e Prishtinës, duhet të paraqiten pa flamur, apo me simbole t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.372Z

Perurohet Qendra Rajonale e Kontrollit

Semundjet infektive Perurohet Qendra Rajonale per Kontrollin e Semundjeve Infektive ne kuader te Konferences se 24-t te Rrjetit Shendetesor per Europen Juglindore SEEHN e cila po mbahet ne Tirane. Kjo qender eshte koordinatore per rajonin e Ballkanit. Qellimi kryesor i saj eshte permiresimi i kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.278Z

AKKP, qeveria shkrin zyrat rajonale

Dosjet e rretheve depozitohen pranë AKKP-së në qendër. Brenda 3 muajve, nga paraqitja e kërkesës, AKKP-ja është e detyruar të shqyrtojë dosjen Me shkrirjen e zyrave rajonale, të gjitha kompetencat, që ato kanë deri më tani do i kalojnë AKKP-së TIRANË- Mungesa e efektivitetit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.481Z

"Shqipëria superfuqi rajonale"

07/05/2010 Prifti për energjinë “Do ta kthejmë Shqipërinë në superfuqi rajonale të energjisë së rinovueshme”, - ka deklaruar dje ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifti gjatë fjalës së mbajtur në Forumin e Krans Montanës, që po zhvillohet në Tiranë. Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.266Z

Administrata publike në një shkollë rajonale

Rreth 200 punonjës të Administratës Publike do të trajnohen çdo vit nga Shkolla Rajonale e Administratës Publike (ReSPA). Kjo, pas marrëveshjes së nënshkruar ditën e djeshme në Podgoricë, Mal i Zi, nga zëvendësministri i Brendshëm, Gent Strazimiri. Marrëveshja e Themelimit të Shko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama