Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni +Gjirokastr

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.738Z

Fest Argjiro ne Gjirokaster

Qindra qytetarë shqiptarë e të huaj janë vendosur në Gjirokastër, ku për tri ditë me radhë, grupe të ndryshme dhe ansamble nga rajoni dhe Europa, do të shfaqin tendencat e tyre folklorike në edicionin Fest-Argjiro. Kryetari i Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.830Z

Bie vrulli i kontrolloreve te Kakavijes

Udhëtarët pa viza nisin plotësimin e dokumenteve, por nuk i shpëtojnë poshtërimit Kthimi i shqiptarëve pa viza në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës ka pësuar një rënie të ndjeshme dje. Sipas burimeve nga policia kufitare s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.122Z

Trashëgimia, kemi shkatërruar duke restauruar!

Në qershor të vitit 2005 qyteti muze i Gjirokastrës iu bashkëngjit listës së trashëgimisë arkitekton ike të paluajtshme botërore UNESCO (World Heritage). Në hapësirën e hartës kadastrale të kësaj Qendre Historike pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.697Z

Kryeministri Ne Shqiperi vazhdon rritja ekonomike dhe rritja e rrogave e pensioneve

Kryeministri inspektoi sot, ecurinë e punimeve në rrugën Librazhd-Fushë Studen dhe Librazhd-Steblevë, me gjatësi 41 kilometra dhe investim me vlerë 2.8 miliardë lekë. Kjo rrugë lidh Librazhdin me Ostrenin dhe është pjesë e unazë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.219Z

Moti i keq, i gjithë vendi përfshihet nga stuhi bore e shiu

Mot i keq me stuhi me reshje shiu bore dhe erëra të forta në 24 orët e fundit ka përfshirë gati gjithë vendin nga veriu në jug. Ne Puke jane regjistruar temperaturat deri në -7 gradë.  TROPOJË- Në rrethin e Tropojës, skaji më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.096Z

Në fund të 2013-s, varfëria në shifra zero – deklaratat e opozitës për 1 milionë të papunë janë fantazi e Ramës

27-11-2011 / Gazeta 55 Ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Spiro Ksera Ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Spiro Ksera deklaroi dje se deklaratat e opozitës që rendisin 1 milionë t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.191Z

Gjiknuri:Qeveria program të plotëinvestimesh për rrjetin energjetik

Qeveria do të hartojë një program të plotë investimesh për të gjithë rrjetin elektro-energjitik ka bërë të ditur Ministri i Energjisë dhe Industrisë  , Damian Gjiknuri gjatë inspektimit të punimeve për ndërtimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama