Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni +Perendimor

Meta: total 269 / total_found 269 / time 0.000 / keyword[0] rajoni / docs[0] 8394 / hits[0] 10306 / keyword[1] perendimor / docs[1] 3384 / hits[1] 4946 /
Hungaria 20 bursa studimi per studentet shqiptare
  • 2014-12-10

Hungaria 20 bursa studimi per studentet shqiptare

brbr20 bursa studimi per studentet me te mire shqiptare do te shperndahen per te studiuar ne Hungaribrbr brbrKjo ishte deklarata e ministrit te Jashtem te Hungarise gjate konferences se perbashket per shtyp me homologun shqiptar Ditmir Bushati ne Tiranebrbr brbrMinistri shqiptar priti sot ne vizit

Serbia merr Presidencen Shqiperia kerkon pranine e Kosoves ne OSBE
  • 2014-12-05

Serbia merr Presidencen Shqiperia kerkon pranine e Kosoves ne OSBE

Transmetuar me 05122014 - 1758 Ministri i Jashtem Ditmir Bushati ka kerkuar qe Kosova te jete anetare e OSBE Kerkesa e kryediplomatit shqiptar vjen nderkohe qe nga 1 janari i vitit 2015 Serbia do te jete kryesuesja e presidences se O

Tahiri Koordinim ndermjet shteteve per te qene me te shpejte se krimi
  • 2014-12-02

Tahiri Koordinim ndermjet shteteve per te qene me te shpejte se krimi

Transmetuar me 02122014 - 1439 Rome 2 dhjetor 2014 NOAal- Ministri i Brendshem Saimir Tahiri mori pjese ne takimin e ministrave te Brendshem te Ballkanit Perendimor Italise dhe Frances qe po mbahet ne Rome te Italisebr br Ne takimin me teme Lufta kunder k

Nishani uron Tusk per detyren e Presidentit te Keshillit Europian
  • 2014-11-30

Nishani uron Tusk per detyren e Presidentit te Keshillit Europian

0 brbr brbrPresidenti Nishani uroi nepermjet nje mesazhi Presidentin e Keshillit Evropian Donald Tusk me rastin e marrjes se detyresbrbr brbrNe mesazh kreu i shtetit i percjell urimet me te mira e te sinqerta per permbushjen me sukses te kesaj detyre te rendesishmebrbr brbrAi shpreh besimin e palek

E ardhmja e Ballkanit Perendimor ne BE do te duhet shume pune
  • 2014-11-21

E ardhmja e Ballkanit Perendimor ne BE do te duhet shume pune

Transmetuar me 21112014 - 1810 Presidenti i ri i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker Plot 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit vendet e Ballkanit perendimor vazhdojne rrugen e veshtire te tranzicionit drejt nje integrimi te plo

Mbi takimin Rama-Vucic
  • 2014-11-13

Mbi takimin Rama-Vucic

e Enjte 13 Nentor 20141139 am AGIM NESHObrbr  Pritshmerite per takimin e dy kryeministrave ne Beograd ishin shume te medha Dhe kjo jo per fajin tone Zoti Rama kishte kohe qe fliste per nje ere te re ne marredheniet Serbi-Shqiperi qe do ti sherbente jo vetem uljes se tensionev

Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv
  • 2014-11-12

Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv

0 brbr brbrbrbr SSSAbrASS brbrPer Brukselin shqetesimi qe kryeministri serb ka ndare me ambasadoret e BE-se ne Beograd ishte nje takim rutine Zedhenesja per politiken e jashtme dhe ceshtjet e sigurise se BE-se Maja Kocijancic tha se sa i takon Lugines se Presheves BE-ja i ka kerkuar Beogradit te be