Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni +Perendimor

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] rajoni / docs[0] 10350 / hits[0] 12876 / keyword[1] perendimor / docs[1] 3962 / hits[1] 5771 /
Majlinda Bregu në Beograd: Smund të ngelemi peng i së shkuarës!
  • 2017-01-18

Majlinda Bregu në Beograd: Smund të ngelemi peng i së shkuarës!

Majlinda Bregu ka qenë e ftuar në konferencën “BE dhe Ballkani Perendimor pas Brexit”, e cila u mbajt në Beograd. Në fjalën e saj zonja Bregu ka thënë se vendet e rajonit kane aq shume probleme sa nuk mund te ngelen peng i se shkuares. “Njerëzit e përfshirë në polit

Bregu në Beograd: Kosova nuk është Serbi e Shqipëri, por vetëm Kosovë!
  • 2017-01-18

Bregu në Beograd: Kosova nuk është Serbi e Shqipëri, por vetëm Kosovë!

E ftuar në konferencën BE dhe Ballkani Perendimor pas Brexit, e cila u mbajt në Beograd, Majlinda Bregu ka cekur disa probleme që kohët e fundit kanë tronditur rajonin, para së gjithash në marrëdheniet shqiptaro-serbe. Ajo ka thënë se vendet e rajonit kane aq shume probleme sa nuk mund te

A E NJOHIN NË PRISHTINË DHE NË TIRANË PROJEKTIN SERB TË NDARJES SË KOSOVËS?
  • 2017-01-14

A E NJOHIN NË PRISHTINË DHE NË TIRANË PROJEKTIN SERB TË NDARJES SË KOSOVËS?

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Arrestimi i Ramush Haradinajt për një urdhër absurd e të vjetëruar të Serbisë është pjesë e një skeme, të cilën e luan me shumë zotësi e shkathtësi diplomatike e politike Beogradi. Ndërkohë që në mos ka gjetur bashkëpunëtorë në Tiranë e në Pris

A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!
  • 2017-01-11

A njohin në Prishtinë dhe në Tiranë projektin serb të ndarjes së Kosovës?!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Arrestimi i Ramush Haradinajt për një urdhër absurd e të vjetëruar të Serbisë është pjesë e një skeme, të cilën e luan me shumë zotësi e shkathtësi diplomatike e politike Beogradi. Ndërkohë që në mos ka gjetur bashkëpunëtorë në Tiranë e në Pris

No Pic available
  • 2016-12-17

Roli i Shqipërisë për sigurinë dhe stabilitetin në rajon

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Shqipëria në të kaluarën është konsideruar si shesh beteje i përplasjeve Lindje-Perendim. Dhe nëse shohim mbrapa në historinë tonë, ky përcaktim është afërsisht i saktë. Pozicioni gjeografik yni ka bërë që të jemi një territor i përplasjeve të më

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)
  • 2016-12-11

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)

Në përvjetorin e 26 të krijimit të Partisë Demokratike, një ndër themeluesit dhe lideri historik i saj, Sali Berisha i kushton një shkrim mënyrës sesi u krijua ky grupim politik. Berisha bën një rrëfim nga kryengritja e studentëve dhe deri tek kontributi i PD-së në 26 vitet e jet

Samir Mane rrefimi i biznesmenit me te suksesshem ne Shqiperi
  • 2016-11-08

Samir Mane rrefimi i biznesmenit me te suksesshem ne Shqiperi

Si eshte te besh biznes ne Shqiperi Si eshte pasuruar njeriu me i pasur i Shqiperise qe ruan kete renditje per tre vjet rresht Si vjen nje njeri i zakonshem se behet fjale per nje njeri te zakonshem per nje biznes jo te trasheguar dhe sic ndodh me te gjitha bizneset ne Shqiperi te ngritura ne 25 vit