Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni +Shkodr

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.561Z

Shqipëri-Mali i Zi festojnë “Ditën e Liqenit të Shkodrës”

SHKODER-Dita e Liqenit të Shkodres, e cila tradicionalisht këto vitet e fundit organizohet fundjavën e javës së tretë të muajit qershor, ashtu si edhe vitet e mëparshme po shoqërohet me aktivitete të larmishme. Të nisura që nga 17 qershori,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.074Z

Projekti Mbrojtja mjedisore e liqenit te Shkodres

Për minimizimin e ndotjes në liqenin e Shkodrës, Bashkia, në bashkëpunim me qeveritë gjermane, austriake dhe atë zvicerane, kanë nisur punimet për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujrave të përdorura,të bardha e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.530Z

Shperthime ne Shkoder dhe Fushe-Kruje

Një seri shpërthimesh të njëpasnjëshme eksplozivi kanë përfshirë në orët e para të ditës së mërkurë, periferinë e Shkodrës dhe qëndrën e qytetit të Fushë-Krujës. Në Shkodë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.978Z

Shkodra dhe Korca përfshihen nga reshjet e dëborës

KORCE-SHKODER-Reshjet e borës kanë përfshirë sot një pjesë të mrië të vendit, duke zbardhur dhe qytetet e Shkodrës dhe Korcës. Korcë Moti i ftohtë, me reshje dëbore, ka përfshirë të dielën qarkun e Korç&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.185Z

Shpëtimi nga përmbytjet - detyrim kombëtar

Rikthimi i përmbytjeve në rajonin Shkodër–Lezhë po bëhet i zakonshëm. Në janar të vitit 2010 u përmbytën nga ujërat e Drinit dhe të Bunës mbi 30 mijë hektarë tokë. Afro 17 mijë hektarë në zonën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.855Z

Shkoder Haxhinasto takon homologun e tij malazez Brajovic

U mblodhën në Shkodër për të dhënë të njëjtin mesazh. Kufiri mes dy vendeve nuk shërben për ti ndarë por për ti bashkuar të dy popujt. Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto dhe homologu i tij malazez I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Mjeshtrit e frymës në bregdet

Nga data 10 deri 15 korrik organizohet edicioni i pest i festivalit t orkestrave frymore, me mbshtetjen e Ministris s Kulturs dhe bashkive Sarand dhe Himar. Organizatort bjn t ditur se pr her t par, paralelisht me festivalin organizohet edhe “Akademia Muzikore Verore&rdqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama