Rezultate te kerkimit per termin: +Rajs

Total: 540
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.691Z

Rajs:

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoleza Rajs, gjate nje konference per shtyp ne Uashington eshte shprehur se Kosova nuk do te jete me kurre pjese e Serbise dhe per kete duhet gjetur nje zgjidhje per mbeshtetjen e ketij realiteti. Rajs premtoi dialog me Serbine dhe Rusine, te cilat jane kunder pava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.108Z

Rajs: Harrojeni ndarjen

Perpjekjet serbe dhe shteteve afer tyre si dhe deshira e disa te tjerave qe ta shohin Kosoven ne grahma ndarjeje apo thjeshte "manovrash" per nje "mision" te tille, duhet te kthehen ne nje "enderr ne sirtar". Shtetet e Bashkuara, vendi kryesor ne bote qe mbeshteti me shume pavaresine e Kosoves, ka l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.948Z

Rajs i rikthehet jetës akademike

Uashington - Ish shefja e diplomacisë amerikane, Kondoleza Rajs, pas ndarjes nga posti që zotëronte në administratën e ish presidentit Bush, tashmë do ti rikthehet jetës së saj akademike. Rajs ka pranuar ofertën e ardhur nga universiteti i mirënjohur në tokën e re, Stanford. Sipas një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.794Z

Rajs lavdëron arritjet në Irak

17/05/2005  Vizita Në vizitën e parë në Irak, Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs, ka theksuar rëndësinë e përfshirjes më të madhe të myslimanëve sunitë në hartimin e kushtetutës së re të vendit. Doktoresha Rajs, tha se ajo dhe Kryeministri irakian nga radhët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.302Z

Kondi Rajs dhe sharmi i saj diplomatik

Amerikanët krahas fuqisë së tyre politike, ekonomike, ushtarake dhe strategjike për të bërë diplomaci, prezantojnë edhe sharmin njerëzor nëpërmjet mesazhit diplomatik. Shembull tipik i prezantimit të sharmit të politikës së jashtme amerikane ishte edhe sekretarja e jashtme Kondi Rajs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.169Z

Rajs ne Pakistan: Lufte kunder terrorizmit

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoleza Rajs pas Indise ka vizituar Pakistanin. Rajs ka kerkuar te mbahet qendrim i ashper kunder terrorizmit dhe i ka bere thirrje qeverise pakistaneze te bashkepunoje dhe te veproje me urgjence, vendosmeri dhe transparence per zbulimin e autoreve te su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.170Z

Rajs: Veprim urgjent pas sulmeve ne Mumbai

Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoleza Rajs, ka kerkuar reagim urgjent per t’iu pergjigjur atentateve ne Mumbai dhe per te nxjerre pergjegjesit para drejtesise. Rajs, qe ndodhet ne vizite ne Nju Delhi, tha se eshte e nevojshme qe Pakistani te bashkepunoje me Indine dhe kjo eshte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama