Rezultate te kerkimit per termin: +Rakipi

Meta: total 1000 / total_found 1136 / time 0.000 / keyword[0] rakipi / docs[0] 1136 / hits[0] 4281 /
Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!
  • 2019-02-17

Larje hesapesh / A ka gisht Çipuri në vrasjen e Edison faqedjegurit?!

Vendi i ngjarjes në atentatin e sotëm dhe i plagosuri Armando Sulejmani (Çipuri) Vlora u trondit ditën e sotme nga një tjetër vrasje mafioze, ku mbetën të vdekur në vend dy të rinj dhe u plagos lehtë në i tretë. Të ekzekutuarit janë Aurest Rexho dhe Arjan Hasani, ndërsa i plagosur ka

Kryemadhi zbardh prapaskenat: Lul Basha u kërcënua për marrëveshjen e 17 majit
  • 2019-02-08

Kryemadhi zbardh prapaskenat: Lul Basha u kërcënua për marrëveshjen e 17 majit

Opozita ka nisur përgatitjet për protestën e 16 shkurtit ku do të kërkojë rrëzimin e Edi Ramës, por ende ka dyshime nëse PD dhe LSI do ti shkojnë deri në fund qëndrimit të tyre për të mos hyrë në zgjedhje me kryeministrin aktual. Shumë madje aludojnë se do të ketë një çadër t

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë
  • 2019-02-02

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi i cili kërkonte rikthimin në parlament. ReportTv ka siguruar vendimin e gjyqtarit Gentian Hamiti, i cili në dhjetor të 2018 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.4 të KQZ-s dt. 5 janar 2018 që i hoqi mandatin Rakipit. S

No Pic available
  • 2019-01-31

Akuzohej për vjedhje në Itali, pushohen hetimet ndaj ish-deputetit

Pushohen hetimet ndaj deputeti t të LSI, Gledion Rahovica. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Tiranës pasi saj, rezulton qëRahovica nuk ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit. Menjëherë pas kësaj,  ish-deputeti në qarkun e Beratit ka kërkuar rikthimin e mandatit të deputetit pas

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi
  • 2019-01-31

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte i ftuar sonte në emisionin Të Paekspozuarit, në News24, përballë analistëve Fatos Lubonja dhe Andi Bushati. Presidenti i ka komunikuar autorit të emisionit, Ylli Rakipi se dëshiron dhe është i gatshëm të përballet në puntatën e ardhshme të

Ilir Meta: Ja si mund ta kem takuar Balilin
  • 2019-01-18

Ilir Meta: Ja si mund ta kem takuar Balilin

Presidenti Ilir Meta iu është përgjigjur pyetjeve të Ylli Rakipit në lidhje me Klement Balilin, emri i të cilit është lakuar edhe si mbështetës i LSI-së. Gjithashtu Presidenti Meta u shpreh se Balili nuk ka patur asnjë mbështetje apo përkrahje politike, ndërsa përshëndeti partnerët