Rezultate te kerkimit per termin: +Rakipit

Meta: total 238 / total_found 238 / time 0.000 / keyword[0] rakipit / docs[0] 238 / hits[0] 282 /
Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles
  • 2019-02-19

Dosja e plotë e zinxhirit të 7 vrasjeve e të ashtuquajturës Masakra e Çoles

Gazeta Shqip po i rikthehet edhe një herë masakrës së Çoles, e cila nisi  më 7 Prill 2015, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagos një i katërt. Më herët ne kemi  publikuar dosjen e plotë të kësaj ngjarjeje që solli zinxhirin e ekzekutimeve si pasojë e një sherri banal. Pwr vr

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë
  • 2019-02-02

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi i cili kërkonte rikthimin në parlament. ReportTv ka siguruar vendimin e gjyqtarit Gentian Hamiti, i cili në dhjetor të 2018 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.4 të KQZ-s dt. 5 janar 2018 që i hoqi mandatin Rakipit. S

Ilir Meta: Ja si mund ta kem takuar Balilin
  • 2019-01-18

Ilir Meta: Ja si mund ta kem takuar Balilin

Presidenti Ilir Meta iu është përgjigjur pyetjeve të Ylli Rakipit në lidhje me Klement Balilin, emri i të cilit është lakuar edhe si mbështetës i LSI-së. Gjithashtu Presidenti Meta u shpreh se Balili nuk ka patur asnjë mbështetje apo përkrahje politike, ndërsa përshëndeti partnerët

No Pic available
  • 2018-02-01

Sherri për tepsinë e Dibrës; divorci PS-PDIU ka nisur në qendër

Zgjedhjet e pjesshme vendore për Bashkinë e Dibrës, që u mbajtën shtatorin e vitit 2016, ishin një test i aleancës së re PS-PDIU, përmes të cilës Edi Rama synonte ti tregonte LSI-së se mund të bënte edhe pa të. Zgjedhjet e pjesshme vendore për Bashkinë e Dibrës, që u mbajtën shta

Padi në gjykatë, Aqif Rakipi kërkon mandatin e hequr nga KQZ
  • 2018-01-08

Padi në gjykatë, Aqif Rakipi kërkon mandatin e hequr nga KQZ

Ish-deputeti i PDIU, Aqif Rakipi ka kërkuar rikthimin e mandatit që ia ka hequr 3 ditë më parë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Vendimi i marrë me 5 vota pro, ka bërë që deputetit të Elbasanit, ti hiqet mandati. Aqif Rakipi e shprehur qëndrimin e tij kundër që në 5 janar, ndërsa sot

Mandatet e Rakipit e Rehovicës, Ambasada e SHBA: Provë se dekriminalizimi vijon
  • 2018-01-05

Mandatet e Rakipit e Rehovicës, Ambasada e SHBA: Provë se dekriminalizimi vijon

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë mirëpret vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të deputetëve Aqif Rakipit dhe Gledion Rehovicës. Përmes një njoftimi të shkurtër ambasada e SHBA e cilëson këtë vendim si provë se procesi i dekrimina

Mandati i Rakipit, PDIU: Sështë i dënuar, Prokuroria ska argument
  • 2017-12-31

Mandati i Rakipit, PDIU: Sështë i dënuar, Prokuroria ska argument

Aqif Rakipi Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet reagon lidhur me kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandaitit të deputetit Aqif Rakipi, pas të dhënave se rezulton i dënuar në Itali. PDIU thotë se u njoh me argumentat e dhëna nga Prokuroria e Përgjithshme të formuluara vetëm nga