Rezultate te kerkimit per termin: +Rakosh

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] rakosh / docs[0] 14 / hits[0] 15 /
No Pic available
  • 2017-05-03

Stojanoviç synon ti kthejë në Kosovë 19 mijë serbë nga Kraleva

Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq ka shkuar në fundjavë në Kralevë të Serbisë për të biseduar me serbët, të cilët kanë ikur nga Kosova dhe që janë vendosur në territorin e Kralevës për kthimin e tyre në Kosovë. Stojanoviç synon që ti kthejë në Kosovë mbi 1

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Mbi një milion euro investime në infrastrukturën rrugore në Istog
  • 2016-03-16

Mbi një milion euro investime në infrastrukturën rrugore në Istog

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Lutfi Zharku dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, nënshkruan memorandumi mirëkuptimi për financimin e ndërtimit të infrastrukturës rrugore në Komunën e Istogut. Në vazhdën e aktiviteteve, që kanë për qëllim zhvillimin e rrjetit të infra

Nën hijen e tejzgjatun të krimeve të Stalinit!
  • 2016-03-07

Nën hijen e tejzgjatun të krimeve të Stalinit!

SAMI REPISHTI Pak ditë ma parë, në Sh qipëri u përkujtue nji nga ditët ma të zeza e ma kriminale në historinë bashkëkohore të vendit tonë: masakra e 26 shkurtit 1950. Viktimave të pafajshme, dëshmorë të demokracisë, lavdi dhe paqen e përjetshme që aq shumë e meritojnë! Atë dit

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë
  • 2015-12-09

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë

KEDS njofton se nesër në disa lokacione në Kosovë do të kryejë punime me qëllim të mirëmbajtjes së rrjetit. Përmes një komunikate për media, KEDS njofton se në cilat vende do të ketë ndërprerje të energjisë

Policia arreston dy persona në Istog për transport ilegal të armëve
  • 2015-06-30

Policia arreston dy persona në Istog për transport ilegal të armëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona për import, eksport, furnizim, transportim, prodhim, këmbim, ndërmjetësim ose shitje të paautorizuar të armëve apo mjeteve plasëse. Sipas njoftimit, bëhet fjalë për H.A., (1955) dhe I

Xhamia në Istog bastiset për armë dhe mjete eksplozive
  • 2015-06-09

Xhamia në Istog bastiset për armë dhe mjete eksplozive

Xhamia në fshatin Rakosh të Istogut është bastisur gjatë ditës nën dyshimin se në këtë objekt fetar ka të fshehura armë dhe mjete eksplozive. Bastisja ka nisur pas informatave që i ka marrë nga Policia e Kosovës, se në këtë xhami gjenden armë dhe municion eksploziv. Me vendim të