Rezultate te kerkimit per termin: +Rams

Meta: total 416 / total_found 416 / time 0.000 / keyword[0] rams / docs[0] 416 / hits[0] 783 /
No Pic available
  • 2017-07-14

RENDITJA/ Vetëm 7 ekipe futbolli në 50 skuadrat më me vlerë në botë

Manchester United ka parakaluar Barcelonën dhe Real Madrid, për tu bërë ekipi i futbollit më i çmuar bë botë dhe i treti më i vlefshëm në botë në të gjitha sportet. Vetëm ekipi i NFL Dallas Cowboys (£3.25 bilionë) dhe ekipi i Ligës Madhore të Bejsboll, New York Yankees (£2.86 bil

No Pic available
  • 2016-12-13

Bebe Rexha mahnit teksa këndon himnin e Amerikës

Ajo njihet për stilin e saj të guximshëm në veshje si edhe për vokalin e mrekullueshëm. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha i ka përdorur të dyja këto cilësi teksa ka kënduar Himnin Kombëtar të Amerikës në ndeshjen e Los Angeles Rams, ditën e diel. Ajo shkëlqeu me paraqi

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë
  • 2016-07-31

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë

Në mënyrë tinëzare, kryeministri i jep edhe një goditje tjetër ekonomisë së vendit, duke shkurtuar investimet e duke rrezikuar të shtojë të papunët dhe nivelin e varfërisë. Me një akt normativ që shmang parlamentit, grushti i vogël i shtetit që Edvini po i jep ekonomisë, s

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit
  • 2016-06-01

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit

Kryeministri shprehet i keqardhur, duke shtuar se kur u kandidua dëshminë e kishte të pastër BLEDAR HOTI Largimi i Rroshit ndez politikën shqiptare. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e cilëson largimin e kryebashkiakut të Kavajës si një fitore të opozitës, madje shtoi se ai r

Gruja e mirë triumfoi në PriFest
  • 2016-04-30

Gruja e mirë triumfoi në PriFest

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Prishtinë, PriFest, shpërbleu mbrëmjen e së premtes filmbërsit më të dalluar të këtij edicioni. Çmimi kryesor i këtij festivali, ai për filmin më të mirë, i takoi filmit "Gruaja e mirë" (Good wife) me regji të Mirjana Karanovic, realizuar si ba