Rezultate te kerkimit per termin: +Ram +Sadria

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] ram / docs[0] 52569 / hits[0] 103064 / keyword[1] sadria / docs[1] 90 / hits[1] 149 /
No Pic available
  • 2016-11-06

Ndryshon projekti për zgjerimin e rrugës, banorët e Alliasit në protestë

Banorët e Alliasit në Tiranë, një zonë me rreth 1 mijë familje janë ngritur në një protestë për shkak të ndryshimit te projektit fillestar të zgjerimit të rrgës dhe tejkalimit me afro dy muaj të afatit të punimeve. Protestës i është bashkuar edhe Sekretari i Aksionit Qytetar në

Ja ç`dekorata dhe ç`tituj u jepeshin nënave pjellore në komunizëm: Rekordin e mbante Tropoja
  • 2015-12-09

Ja ç`dekorata dhe ç`tituj u jepeshin nënave pjellore në komunizëm: Rekordin e mbante Tropoja

Këtu e disa dekada të më parë, sipas një dekreti të Kuvendit Popullor, u vendos tu jepet titulli i nderit Nënë Heroinë nënave që kishin lindur shumë fëmijë dhe kishin arritje në punë. Dhe, Tropoja është treva pararojë që ato vite, pra para 90-ës shënoi rekorde në pjellshmë

No Pic available
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, Nëntori i Përgjakur në Prishtinë. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuentuar dhe kanë kaluar afër ndërtesës së ish-Gjykatës Komunale në Prishtinë dh

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, “Nëntori i Përgjakur në Prishtinë”. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuen

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

Xhelal Mziu: Kamza, Akademia e Partisë Demokratike
  • 2014-10-05

Xhelal Mziu: Kamza, Akademia e Partisë Demokratike

++ Flet kreu i degës së PD-së Kamëz: Vlerësim kontributit të çdo anëtari. Zero investime nga qeveria "Rama". Pse jemi kundër hartës elektorale ++ Bashkia me One Stop Shop-in model, me 35 sportele në shërbim të qytetarëve, miratoi e para planin urbanistik. Arritjet e Bashkisë prej viti