Rezultate te kerkimit per termin: +RamaBasha

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.009 / keyword[0] ramabasha / docs[0] 14 / hits[0] 15 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Nga Armir Shkurti/ Darvinizmi politik shqiptar dhe rreziku i tensioneve të mëdha

Më shumë ngjan me një gosti kanibalësh në fakt ky muaji i fundit, që nga marrëveshja RamaBasha. Peshku i madh iu turr të voglit pa besë e pa mëshirë. Bukur! Shumë u gëzuan. I hoqëm qafe këta që na bezdisnin! festonin militante entuziastë. Tani mbetën në tepsi edhe dy: LSI dhe PDI

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?
  • 2017-06-01

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?

Sadedin Mezuraj 1.Konkurenca, konflikti politik dhe kompromisi Ishte në fillimin e mandatit të tij qeverisës kur  Kryeministri Rama , në përballjen  me opozitën  e tulatur nga një milion shuplakat, nga foltorja e Parlamentit lëshoi frazën e bërë tashmë legjendare prisni, prisni, se n

No Pic available
  • 2017-05-04

Takimi RamaBasha, Presidenca njoftim zyrtar

Pas takimit 3 orësh të zhvilluar në Presidencë mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kreut të opozitës Lulzim Basha, zyra e Presidentit, në një njoftim për shtyp zbulon se në takim janë prezantuar pikëpamjet e palëve mbi krizën politike dhe rrugëzgjidhjet e mundshme të saj. Në njoftim thek

No Pic available
  • 2017-04-07

Takimi RamaBasha, zbardhet detaji që po mban peng tryezën e bisedimeve

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po mbajnë hapur prej disa ditësh një linjë komunikimi në përpjekjen për tu ulur në një tryezë dialogu, si hapi i parë për zgjidhjen e situatës politike. Tryeza e bisedime po zë vend kryesor në deklaratat e ditëve

Çfarë do të ndodhë më 21 korrik
  • 2016-07-08

Çfarë do të ndodhë më 21 korrik

PREÇ ZOGAJ Ditët po bien njëra pas tjetrës nga kalendari. Data 21 korrik, kur është planifikuar votimi në Kuvend i Reformës në Drejtësi, po afrohet. Pyetja "çfarë do të ndodhë?" ngërthen për shumë e shumë njerëz kërshërinë dhe ndjesitë e një enigme. Për ta nisur me "të

Meta-Basha nën hijen e trëndafilave
  • 2016-06-14

Meta-Basha nën hijen e trëndafilave

AGRON GJEKMARKAJ Kryetari i Parlamentit Ilir Meta dhe lideri i opozitës Lulzim Basha u takuan dje në hotel "Rogner" për gati dy orë. Siç ishte paralajmëruar, në fokus të bisedës së tyre ishte Reforma në Drejtësi. Ajo që ra në sy ishte delikatesa e Metës në kompozimin e një buqete

Koha e lojërave po mbaron
  • 2016-06-10

Koha e lojërave po mbaron

MENTOR NAZARKO Me debatet e djeshme apo emailet e publikuara për reformën në drejtësi, nuk kuptohet qartësisht nëse vërtet opozita është luhatur mes qëndrimeve të ndryshme në opsionet për zgjedhjen e pjesshme të anëtarëve të disa institucioneve të drejtësisë. Apo ajo thjes