Rezultate te kerkimit per termin: +RamaMeta

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] ramameta / docs[0] 15 / hits[0] 16 /
Rrezikohet takimi Rama-Basha pas bojkotit të Parlamentit nga opozita
  • 2016-05-30

Rrezikohet takimi Rama-Basha pas bojkotit të Parlamentit nga opozita

Në një mbledhje jashtë radhe të Grupit Parlamentar, Partia Demokratike vendosi të bojkotojë punimet e Kuvendit për 10 ditë. Vendimi i demokratëve ishte në shenjë solidariteti me ish-kryeministrin Berisha, i cili për shkak të gjuhës së përdorur këtë të enjte në Parlament u për

RamaMeta si Bidai!
  • 2015-11-15

RamaMeta si Bidai!

Për herë të parë për Bidai - n pyeta kur grafikët e matjes së audiencës pësuan një transformim befasues. Diku nga mbasditja, një orar i caktuar lartohej si Himalajet duke lënë pas gjithçka: politikë, kronikë, film, shoubiz, ngjarje dhe personazhe. Ishte i përditshëm, pa asnjë tur

RamaMeta, impulse të reja apo pickime të vjetra?
  • 2015-11-12

RamaMeta, impulse të reja apo pickime të vjetra?

BLENDI FEVZIU Dorëheqja e befasishme e ministrit të Drejtësisë Naço ka ngjallur një interes mediatik, që në një rast tjetër nuk kishte asnjë arsye të ishte i tillë. I detyruar të largohet apo i dorëhequr për hesap të tij, Nasip Naço më shumë se përmirësimit të qeverisjes i ka

PD: Rasti Sejdini, shembull i kapjes së mediave nga Rama-Meta
  • 2015-06-16

PD: Rasti Sejdini, shembull i kapjes së mediave nga Rama-Meta

Partia Demokratike ka reaguar sot për një filmim të Qazim Sejdinit, i cili kërcënonte gazetarët që të mos mbanin qëndrime kundra tij, pasi sipas tij mediat janë me qeverinë. Sejdini arriti deri aty sa bëri një shembull, ku një gazetare që kishte mbajtur qëndrime kundër tij, ishte p

Populli foli zbato kontraten ose largohu
  • 2014-11-22

Populli foli zbato kontraten ose largohu

Transmetuar me 22112014 - 1511 Nuk do ndalemi nuk do mposhtemi nuk do te lodhemi nuk do pushojme se luftuari per lirite e dhunuara per te drejtat e shkelura te qytetareve shqiptare Mos te te genjeje mendja se mund tia hedhesh duke u marre me zerin tim Zeri

Berisha Jemi ne emergjence kombetare ta perzeme kliken
  • 2014-09-28

Berisha Jemi ne emergjence kombetare ta perzeme kliken

e Diele 28 Shtator 20140929 am p classwp-caption-text Berisha dje ne Kuvendin e PDSSSAbrASSIsh-kryeministri Sali Berisha ne fjalen e mbajtur ne Keshillin Kombetar te Partise Demokratike deklaroi se perkrahesit e PD-se duhet te ngrihen ne protesta dhe te shnderrohen ne avokate te

Himara e Re, Rama e Kokëdhima inspektojnë punimet në bregdetin e Dhërmiut
  • 2014-08-16

Himara e Re, Rama e Kokëdhima inspektojnë punimet në bregdetin e Dhërmiut

Rama: Konkursi ndërkombëtar për bregdetin e Himarës çelet në shtator Në kuadër të masave të qeverisë shqiptare për rehabilitimin e zonave bregdetare, deputetët e Qarkut të Vlorës, Edi Rama dhe Koço Kokëdhima zhvilluan gjatë ditës së djeshme një takim në Dhërmi, në Bashkinë e