Rezultate te kerkimit per termin: +Ramadan +Selimi

Total: 100
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.445Z

Rizgjidhet Selimi

Ramadan Selimi është rizgjedhur kryetar i Federatës së Boksit të Kosovës (FBOXK), pasi fitoi pjesën dërrmuese të votave të delegatëve, në Kuvendin Zgjedhor të kësaj federate, i cili u mbajt të shtunën në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë. Edhe pse pritej që në këtë Kuvend t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.287Z

Tre kandidatë për FBOXK

Federata e Boksit e Kosovës (FBOXK) i ka kryer të gjitha përgatitjet për mbajtjen e Kuvendit Zgjedhor, i cili mbahet të shtunën në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë. Në këtë Kuvend Zgjedhor do të votohet për zgjedhjen e kryetarit të FBOXK-së për mandatin e ri katërvjeçar dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.647Z

Te vjetrit E reja nuk eshte Gjirokaster

Te moshuarit qendrojne ne zonen e Pazarit Karakteristik. Vetem atje sipas tyre mund te gjesh gjirokastritet e vertete. Pjesa tjeter thjesht nuk ka lidhje me te Ka ca njerez ne Gjirokaster te dashuruar plotesisht me pjesen e vjeter e qe qytetin e ri e frekuentojne vetem kur e kane te domosdoshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.149Z

Haxhani rrezikon shkarkimin

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në boks, Mehmet Haxhani, mund të shkarkohet nga ky post nga ana e zyrtarëve të Federatës së Boksit të Kosovës (FBOXK). Haxhani është kritikuar nga krerët e FBOXK-së, me arsyetimin se ai nuk i ka kryer, siç duhet, detyrat të cilat i takonin rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.980Z

Të gatshëm

Më 27 dhe 28 nëntor do të mbahet turneu tradicional-ndërkombëtar në boks Adem Jashari. Ky turne është i organizuar nga Federata e Boksit e Kosovës (FBOXK), i njëmbëdhjeti me radhë, dhe mbahet nën patronatin e Qeverisë së Kosovës dhe kryeministrit, Hashim Thaçi. Anëtarët e Këshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.431Z

Rrezikojnë përjashtimin, nga Euroliga

Federata e Boksit e Kosovës (FBOXK) është në rrezik për tu përjashtuar nga liga Boxing ONE, në të cilin asociacion është pranuar vetëm pak muaj më parë, dhe e cila ligë po pretendon ta marrë emrin Euroligë. Ky rrezik, FBOXK-së i është kanosur shkaku se dy boksierë të Përfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.530Z

PDK publikoi listen e kandidateve per deputete

Nga Express me 14 nentor 2010 ne ora 2242 Partia Demokratike e Kosoves PDK te dielen mbrema ka publikuar listen prej 110 kandidateve per deputete. Listes i prin kryetari i partise Hashim Thaci ndersa ne dhjeteshen e pare jane edhe Jakup Krasniqi Flora Brovina Fatmir Limaj Azem Syla Vlora Citaku R

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama