Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanin

Total: 195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.991Z

Obama uron shqiptarët për Ramazanin

Presidenti amerikan, Barak Obama, ka uruar popullin shqiptar nëpërmjet një mesazhi dërguar homologut të tij shqiptar, Bujar Nishani, për festën e Ramazanit. “I dashur zoti President, Ramazani shënon kohën kur familjet dhe bashkësitë festojnë së bashku në traditën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.918Z

Kina kundër Islamit: Ndalon Ramazanin në administratën publike

Kina u ka ndaluar Ramazanin gjithë myslimanëve që punojnë në administratën publike duke penguar kështu traditën më të njohur të botës islame. Qeveria e Pekinit që zyrtarisht është një Republikë Laike, u ka ndaluar nëpunësve publikë të agjërojnë apo falen në orarin zyrtar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.240Z

9 fakte që ndoshta nuk i dini për Ramazanin

Rituali – Besimtarët myslimanë nga e gjithë bota festojnë këtë muaj festën e Ramazanit, kohë gjatë së cilës ata agjërojnë nga ushqimi dhe pijet, por mbi të gjitha synojnë zhvillimin shpirtëror dhe nxitjen e bamirësisë Muaji i Shenjtë i Ramazanit për besimtarët mys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.666Z

Berisha për Ramazanin: Uroj që Zoti ti përkëdhelë shqiptarët me mëshirën dhe dashurinë e tij

Kryeministri në largim, Sali Berisha, ka uruar nëpërmjet Facebook-ut besimtarët myslimanë, të cilët kanë filluar sot muajin e Ramazanit. Të dashur miq, sot fillon muaji i madhnushëm i agjërimit, në të cilin besimtarët sakrifikojnë me qëllim pastrimin e shpirtit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.815Z

SHBA/ Myslimanët e New Yorkut fillojnë Ramazanin

Myslimanët e New Yorkut në SHBA, kanë filluar Ramazanin, muajin e shenjtë për më shumë se 1 miliard myslimanë në gjithë botën. Të mërkurën më shumë se 500 myslimanë u mblodhën në mbrëmjen e parë të namazit për Ramazanin, në qendrën kulturore islamike në Manhatan. Kjo xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.636Z

Mbi 1 miliardë besimtarë myslimanë kremtojnë Ramazanin

M shum se 1 miliard besimtar mysliman n mbar botn kan nisur sot Ramazanin, muaji m i shenjt gjat kalendarit islamik, gjat t cilit besimtart luten, besojn dhe agjrojn. Pr 180 milion myslimant q jetojn n Indonezi, muaji nis me ceremoni n varreza n respekt t t vdekurve. Irakent edhe pse nuk ngurojn t b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.026Z

Vendosë ministria, Algjeria e prishë Ramazanin!!

Një vendim interesant është marrë sot në Algjeri. Ministri i Punëve Fetare të Algjerisë, ka marrë vendim sot që lojtarët e Algjerisë sot të prishin Ramazanin para ndeshjes me Gjermaninë. Ky vendim është diskutuar në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama