Rezultate te kerkimit per termin: +Ramazanit

Meta: total 1000 / total_found 1655 / time 0.000 / keyword[0] ramazanit / docs[0] 1655 / hits[0] 3128 /
Kaos në Marok, nuk ka më orë diellore me dekret qeverie!
  • 2019-03-31

Kaos në Marok, nuk ka më orë diellore me dekret qeverie!

Orët, telefonat celularë dhe kompjuterët e përditësojnë automatikisht orarin, por është për të ardhur keq që në Marok, që nga data 28 tetor, ekzekutivi i udhëhequr nga Saaladdine El Othmani ka vendosur me dekret që nuk do të ketë më shumë kohë ligjore. Rezultati? Trenat që lën

No Pic available
  • 2019-03-03

Familja Mici me shtëpi të re pas përmbytjeve, Veliaj i jep çelësat (FOTO)

Rreshjet e dendura të shiut shkatërruan shtëpinë e vjetër të familjes Mici në Mazrek të Njësisë Administrative të Kasharit, duke e lënë në qiell të hapur familjen me 7 anëtarë. Pas sistemimit të tyre në Qendrën e Emergjencave në Tufinë, Bashkia e Tiranës dhe Fondacioni Mirësi

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Rama tregon pasuritë e protestuesve të Astirit: Kanë nga 4 shtëpi
  • 2018-11-22

Rama tregon pasuritë e protestuesve të Astirit: Kanë nga 4 shtëpi

Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri Edi Rama këtë të enjte u është drejtuar edhe një herë banorëve të zonës së Astirit në Tiranë, të cilët prej 19 ditësh janë ngritur në protestë  për të kërkuar dëmshpërblim për banesat që do të preken nga ndërtimi i Unazës së Re. Gj

Shoqata artistike rekruton vajza për prostitucion në Maqedoni (DETAJE)
  • 2018-09-05

Shoqata artistike rekruton vajza për prostitucion në Maqedoni (DETAJE)

Nën emrin e një shoqate artistike, disa persona kërkojnë të punësojnë vajza të reja si sekretare nëpërmjet njoftimeve online dhe më pas rekrutoheshin si prostituta në lokale nate, në një qytet të Maqedonisë. Gazetarë të Fiks Fare kanë zbuluar këtë rrjet prostitucioni dhe treguan

Veliaj shtron iftar për Ramazan: Solidaritetin ta shprehim çdo ditë
  • 2018-06-06

Veliaj shtron iftar për Ramazan: Solidaritetin ta shprehim çdo ditë

Familjet dhe njerëzit në nevojë mund ta kalojnë muajin e Ramazanit në qendrat sociale të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës është kujdesur që në muajin e sakrificës dhe solidaritetit, askujt të mos i mungojë një vakt i ngrohtë, teksa çdo mbrëmje shtron iftar për njerëzit e pamundur.

Agjërimi në Botëror, ideja gjeniale e Tunizisë për iftarin
  • 2018-06-04

Agjërimi në Botëror, ideja gjeniale e Tunizisë për iftarin

Në prag të finales së Champions League, tifozët e Liverpool ishin të shqetësuar, nëse agjerimi i Mo Salah gjatë Ramazanit do të ndikonte në ndeshje. Ajo nuk ishte kurrë një çështje, por me siguri që po ndikon përfaqësuesen e Tunizisë. Natyrshëm Salah nuk agjeroi gjatë ditës së