Rezultate te kerkimit per termin: +Ramiz +Alia

Meta: total 1000 / total_found 2128 / time 0.001 / keyword[0] ramiz / docs[0] 5068 / hits[0] 11235 / keyword[1] alia / docs[1] 3005 / hits[1] 7769 /
U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve
  • 2019-02-20

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve

Data 20 Shkurt 1991 ka hyrë në histori, si dita e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në qendër të Tiranës. Kanë kaluar 28 vite nga ajo ditë me një simbolikë të fortë, pasi rënia e shtatores së diktatorit komunist shihej edhe si rënia e regjimit në tërësi. Në studion e emi

Arti dhe letërsia në zi, ndahet nga jeta shkrimtari Kiço Blushi
  • 2019-02-08

Arti dhe letërsia në zi, ndahet nga jeta shkrimtari Kiço Blushi

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes në moshën 75-vjeçare shkrimtari dhe skenaristi i njohur Kiço Blushi. Kiço Blushi ka lindur në qytetin e Korçës në 23 gusht të vitit 1943. Pas mbarimit të studimeve të larta për letërsi shqipe dhe ruse filloi punën si redaktor pranë Radi

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

16 shkurti, Berisha: Ramën do e largojmë si Maduro edhe me viktima?
  • 2019-01-25

16 shkurti, Berisha: Ramën do e largojmë si Maduro edhe me viktima?

Opozita shqiptare do të dalë në shesh më 16 shkurt për të kërkuar rrëzimin e kryeministrit Edi Rama, në atë që është quajtur protestë mbarëkombëtare e që vjen në një moment të tensionuar në politikën shqiptare. Pasi është pyetur sesi opozita do ta rrëzojë Ramës, ish-kryemi

Pedagogët i vënë drynin Filologjikut, nisin grevën (Foto)
  • 2019-01-21

Pedagogët i vënë drynin Filologjikut, nisin grevën (Foto)

Ashtu siç kishin paralajmëruar, pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kanë nisur sot grevën. Vendimi i tyre është marrë për të mbështetur studentët dhe kauzën e tyre. Në protestë ndodhen dhe studentët, të cilët që prej fillimit të dhjetorit kanë bojkotuar mësi

SI PO BIEN HALLDUPËT E POLITIKËS SHQIPTARE
  • 2018-12-22

SI PO BIEN HALLDUPËT E POLITIKËS SHQIPTARE

Nga Spartak NGJELA Një shoku im, Budion Pojani, tani inxhinjer në Amerikë, në fillim të viteve shtatëdhjetë të shekullit që kaloi na tha se: Enver Hoxha ka hyrë në rrugën e çmendurisë, dhe pas disa vjetësh do ta shohim të çmendur nëpër rrugët e Tiranës Enver Hoxha u çmend reali