Rezultate te kerkimit per termin: +Ramiz +Alia

Total: 2159
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.515Z

Vdes Ramiz Alia

Vdes në moshën 86-vjeçare, Ramiz Alia udhëheqësi i fundit komunist në vendin tonë. Alia që ishte edhe presidenti i parë i shtetit pluralist ndërroi jetë sot rreth orës 7.00 në spitalin e Senatoriumit në në Tiranë. Lajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.493Z

Vdes ish-presdenti Ramiz Alia

Tirane 7 tetor NOA - Ish-presidenti i vendit Ramiz Alia ka nderruar jete ne moshen 86-vjecare. Ai ka vdekur mengjesin e sotem ne spitalin e Senatoriumit ne kryeqytet pasi ka pesuar tromboze. Mesohet se Alia vuante prej kohesh nga trenboembolia pulmonare dhe per kete arsye ai ishte shtruar disa here

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.493Z

Ndërron jetë ish-presidenti Ramiz Alia

Ndërron jetë në spital ish-presidenti Ramiz Alia. Ai u nda nga jeta në sanatoriumin e kryeqytetit sot në mëngjes, në moshën 86-vjeçare. Alia vuante prej kohësh nga një sëmundje e mushkërive. Ramiz Alia lindi në Shkodër në 18 tetor 1925. Pas diplomimit në Moskë, ai u bë një nga p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.415Z

Percillet Ramiz Alia

I është dhënë lamtumira e fundit ish-presidentit Ramiz Alia. Për më shumë se 60 minuta janë zhvilluar homazhe në Qëndrën Kulturore të Ushtrisë të organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.389Z

Ramiz Alia, turizem ne Jug

Ish-udheheqesi i fundit komunist, Ramiz Alia, ka zhvilluar ditet e fundit nje tur vizitash turistike ne zonat e Jugut te Shqiperise. Ai eshte shoqeruar nga djali i tij, i cili ka mberritur nga Franca, si dhe nusja e shtepise, me origjine franceze. Persona qe kane shoqeruar ish-presidentin ne keto vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.495Z

Ndërron jetë në moshën 86- vjeçare, Ramiz Alia

Ka ndërruar jetë sot rreth orës 7 të mëngjesi, në moshën 86- vjeçare,  presidenti i parë i Republikës Pluraliste të Shqipërisëm Ramiz Alia. Alia ishte shtruar disa herë në reanimacion për shkak të problemeve të tij shëndetësore kryesisht me mpiksjen e gjakut në mushkëri Ramiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.512Z

Berisha: Ramiz Alia, kundër pluralizmit

Kryeministri Sali Berisha iu është përgjigjur polemikave të fundit në media në lidhje me lëvizjen e studentëve në dhjetorin 1990, si dhe idesë se ish-diktatori Ramiz Alia kontribuoi në pluralizmin e vendit. Duke zgjedhur përvjetorin e krijimit të 19-të të Partisë Demokratike, Berisha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama