Rezultate te kerkimit per termin: +Ramiz +Alin

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.419Z

Homazhe per Ramiz Aline flet Fatos Nano Ishte protagonist i nje epoke

Janë zhvilluar homazhet për ish-udhëheqësin e fundit komunist, Ramiz Alia, ashtu siç e parashikonte protokolli i Shtetit në Qendrën Kulturore të Ushtrisë. Homazhet zgjatën rreth një orë dhe përveç familjarëve, njerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.793Z

Zeqi Agolli: Në vitin '42 prezantova Enver Hoxhën me Ramiz Alinë

Vijon intervista e ish-diplomatit të njohur dhe ish- sekretarit të parë të Enver Hoxhës. Zeqi Agolli në këtë numër të dytë të intervistës së veçantë të tij për publikun e gjerë ndalet te detaje tepë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.221Z

Makbethi i Shekspirit dhe Ramiz Alia

Pr qllime personale studimore, por edhe pr faktin se bashkndaj me ndrgjegje t plot fatin tim me at t atdheut tim, lexoj me mjaft vmendje intervistat apo librat e ish-krerve t lart t regjimit kriminal t komunizmit n Shqipri. N kt kontekst, Ramiz Alia prbn nj rast krejt sui generis, pasi ai jo vetm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.801Z

Tanush Mulleti: Në '42-in Qazim Mulleti ka shpëtuar Ramiz Alinë nga ekzekutimi italian

Në rrëfimin e radhës, Tanush Mulleti tregon kur xhaxhai i tij Qazim Mulleti erdhi në krye të Bashkisë dhe Prefekturës së Tiranës. - Historia e arrestimit të Ramiz Alisë në Vitin '42 si pjesëmarrës në rininë komuniste t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.105Z

Berisha ne Tropoje BerishaRama ne pension si Ramiz Alia

Kryeministri Sali Berisha nga Tropoja i ka bërë thirrje opozitës të heqë dorë nga praktika e bllokimit dhe të bashkëpunojë për reformat në vend.Duke iu referuar kreut të opozitës Edi Rama Berisha theksoi se ai u dënua nga qytetar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.420Z

Homazhe për Ramiz Alinë, flasin Nano, Meta dhe Klosi

Homazhet për Ramiz Alinë kanë mbledhur politikanë e historianë të cilët janë treguar të kujdeshshëm në protetezitimin që i kanë bërë ish-presidentit të parë pluralist. Ndërsa mungoi presidentit Topi i cili zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.434Z

Ndërrron jetë në moshën 86-vjeçare ish-presidenti Ramiz Alia

Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare ish-presidenti i Shqipërisë Ramiz Alia. Presidenti i parë i shtetit pluralist shqiptar Ramiz Alia mbylli sytë mëngjesin e sotëm në spitalin e Senatoriumit në kryeqytet pasi ka pësuar trombo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama