Rezultate te kerkimit per termin: +Ramiz +Alis

Meta: total 1000 / total_found 1315 / time 0.001 / keyword[0] ramiz / docs[0] 5068 / hits[0] 11235 / keyword[1] alis / docs[1] 1751 / hits[1] 2871 /
SA SHUMË NGJAN GJITHÇKA, ME KOHËN E RAMIZ ALISË?!
  • 2018-12-14

SA SHUMË NGJAN GJITHÇKA, ME KOHËN E RAMIZ ALISË?!

ARBEN MANAJ Vetëm për nga zgjidhja nuk po ngjan ende e atillë, se përndryshe gjithçka tjetër ka të njëjtën urgjencë dhe nevojë ndryshimi, jo aq sistemi politik sesa politikave të sistemit. Greva e studentëve është viagra politike për të shkapërdhyer kurvërinë politike që ka degj

Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë
  • 2018-10-20

Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë

Nga Beti NJUMA & Alda BARDHYLI Gati 40 vjet nga udhëtimi i parë në Kosovë, Helena Kadare rikthehet sërish këtë fillim vjeshte në Prishtinë në një takim me lexuesit. Ka mbetur po ajo, gruaja që i shpërndahet një dritë ndër flokë, që duket se vjen nga thellë brenda saj. Ndoshta

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA
  • 2018-08-16

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA

Spartak Ngjela Kriza e rëndë financiare e Turqisë ka mërzitur korrupsionin e lartë shtetëror Rama-Berisha. Pritni se ka ende edhe më. Nuk është vetëm Lira Turke që do të bjerë të poshtë, por është dhe vetë Erdogani. Rama po pëson fatin e Ramiz Alisë, por nuk ka një Sali që ta

Një libër i ri për Azem Hajdarin dhe fillimet e demokracisë
  • 2018-03-11

Një libër i ri për Azem Hajdarin dhe fillimet e demokracisë

Në Tiranë sapo doli nga shtypi një libër i ri mbi jetën e Azem Hajdarit, figura kryesore e lëvizjes anti-komuniste shqiptare në dhjetorin e vitit 1990. Sot në 55-vjetorin e lindjes së tij, shokë dhe pjesëtarë të asaj lëvizjeje, sjellin kujtimet dhe vlerësimet e tyre për deputetin e n

E vërteta e ngacmimit seksual, mjeku i Enverit: Të flasë Iliri dhe gruaja e tij, Teuta
  • 2017-12-18

E vërteta e ngacmimit seksual, mjeku i Enverit: Të flasë Iliri dhe gruaja e tij, Teuta

Pas deklarates që djali i Enverit, Sokol Hoxha, dha gjatë intervistes në Panorama se mjeku personal i Enverit, Hektor Peçi, i cili u largua pas ngritjes së një intrige për tu zëvendësuar nga mjeku Isuf Kalo, se  Teuta e fejuara e Ilirit e akuzoi se e kishte ngacmuar, ka reaguar ve

No Pic available
  • 2017-12-14

Flet mjeku i Enverit: E vërteta e ngacmimit seksual ndaj Teutës, nuses së Ilirit

Hektor Peçi, mjeku personal i Enver Hoxhës tregon për marrëdhëniet e tij me familjen Hoxha dhe i përgjigjet akuzave për ngacmime. Në një intervistë ekskluzive për gazetën Panorama, profesor Peçi, shprehet se ka qenë prej 7 vitesh mjeku personal i Enver Hoxhës, derisa në vitin 197

No Pic available
  • 2017-10-05

Lulzim Basha, heroi i ditës së sotme! Nga Armir SHKURTI

Nga Armir SHKURTI/ Çfarë estrade!! Basha hero!!! I buzëqeshuri, i buti, europiani Basha na del në variantin Sali, bllokon foltoren e Parlamentit në shenjë proteste dhe bëhet i pari deputet që përjashtohet nga kryetari Gramoz Ruçi. Në analizë teksti, ky skeç zbërthehet kështu: Lulzim B