Rezultate te kerkimit per termin: +Ramsay +Hunt

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] ramsay / docs[0] 31 / hits[0] 35 / keyword[1] hunt / docs[1] 179 / hits[1] 236 /
No Pic available
  • 2009-08-15

Kur vetullat ngrihen jo nga habia, por nga sëmundjet

“Ptosis palpebral” do të thotë “rënie e qepallës”, pak ose deri në mbulimin e bebes në një ose tek të dy sytë. Ne të shumtën e rasteve shkaku i “ptosisit” tek të rriturit është këputja e muskulit “levator” – “ngritës”. Problemi shpesh krijohet gradualisht e ndo

No Pic available
  • 2009-07-15

Paraliza faciale, pse ndodh dhe si të ruhemi

Simptomat që tregojnë se jemi prekur nga kjo sëmundje Paraliza faciale ose paraliza e fytyrës është një sëmundje që vjen nga prekja e nervit të shtatë të kokës, i cili inervon muskujt e fytyrës (të ballit, të kapakëve të syve, faqeve, buzëve etj.). Dëmtimi i tij bëhet nga të ft