Rezultate te kerkimit per termin: +Ramush +Haradinaj

Meta: total 1000 / total_found 5309 / time 0.003 / keyword[0] ramush / docs[0] 6285 / hits[0] 9741 / keyword[1] haradinaj / docs[1] 6484 / hits[1] 17962 /
No Pic available
  • 2019-03-02

Bëhen bashkë Meta dhe Haradinaj, diskutojnë për interesin kombëtar

Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e dytë të Samitit të Diasporës, që cila u mbajt në Lezhë me rastin e përvjetorit të Kuvendit të Lezhës. Meta e quajti këtë takim bashkim të energjive pozitive që ndihmon në proceset stabilizuese e

Bashkimi Kosovë-Shqipëri, Haradinaj ka disa kushte për Ramën
  • 2019-02-13

Bashkimi Kosovë-Shqipëri, Haradinaj ka disa kushte për Ramën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për “Tempora” nga Sonila Meço në Ora News, tha se Kryeministri Edi Rama nëse do bashkimin me Kosovën të përmbyllë Rrugën e Kombit si dhe të bëjë një projekt hekurudhor. Haradinaj: Ne po heqim këtë pikën kufita

No Pic available
  • 2019-02-13

Shpërthen Haradinaj: Rama pengesë për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Debati për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi ka hyrë në një fazë të nxehtë teksa gjakrat po vlojnë në Ballkan dhe përplasje po regjistrohen edhe mes shqiptarëve. Së fundmi ka dalë në pah një konflikt midis kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj dhe atij shqiptar Edi Rama. Ndryshe ng

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË
  • 2019-02-13

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË

Nga Spartak NGJELA Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shq

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!
  • 2019-02-08

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur mbrëmjen e sotme për darkën që liderët e Kosovës dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama patën para pak ditësh në shtëpiënë e re të Hashim Thaçit. Nga mediat u përfol se Haradinaj ishte i vetmi në tryezë që nuk e pranon ndarjen e

A DO STABILIZOHET SHQIPËRIA E KOSOVA NGA RAMA-THAÇI
  • 2019-02-06

A DO STABILIZOHET SHQIPËRIA E KOSOVA NGA RAMA-THAÇI

Nga Spartak NGJELA A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti? l. Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqip

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!
  • 2019-01-28

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!

Nga Spartak NGJELA Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës duhet të respektojë historinë në funksion të dinjitetetit shqiptar. Taksa vendosur Serbisë është zgjidhje për lartësimin shqiptar, dhe hakmarrje kundër një pushtuesi kriminal siç është Serbia. Askush nuk ka të drejtë që t