Rezultate te kerkimit per termin: +Rangu +Duheshin

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] rangu / docs[0] 364 / hits[0] 378 / keyword[1] duheshin / docs[1] 4865 / hits[1] 5334 /
No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

Pleniumi i 82-it Kadri Hazbiu te na tregoje per tri dashnoret e Mehmet Shehut
  • 2011-11-16

Pleniumi i 82-it Kadri Hazbiu te na tregoje per tri dashnoret e Mehmet Shehut

fare ka ndodhur ne te vertete mesnaten tragjike te 11 tetorit 1982 kur njeriut te fuqishem te sigurimit te shtetit i kerkohej llogari dhe per moralin e Mehmet Shehut Hyrje Cfare ndodhte brenda salles se plenumeve ne godinen e Komitetit Qendror te Partise ne

No Pic available
  • 2010-12-04

Nje sezon i gjate letargjie ne Teatrin Kombetar

/ / U perkujtua 110-vjetori i vdekjes se poetit Naim Frasheri. shte mire kur figura te ketyre permasave kujtohen por ne keto momente Teatrit Kombetar i shkon per shtat nje tjeter shprehje qe lidhet me qiririn. Shfaqjet e reja ne kete institucion po behen aq te rralla saqe d

Misteri i vrasjes së 4 të rinjve shkodranë
  • 2010-04-02

Misteri i vrasjes së 4 të rinjve shkodranë

2 prill 1991 SHKODËR - 2 Prilli 1991 do të mbahet mend jo vetëm për Shkodrën, por për mbarë Shqipërinë, si një ngjarje me përmasa historike, mbarëkombëtare, monument i qëndresës dhe luftës së shkodranëve për liri dhe demokraci, dita kur qendra e antikomunizmit shqiptar do t

No Pic available
  • 2008-10-11

Gjigandet zvicerane nuk janë dëmtuar nga kriza, të paktën deri tani

Bankierë super të fuqishëm gjenden edhe në Zyrih, të njohur në qarqet e financës së lartë si "Zotërit e Universit". Është e lehtë t‘i dallosh thjesht duke u parë veturat private: "Porsche", "Audi", "BMW". E megjithatë, vërehet së fundmi se shumë makina të tilla, deri dje në zot

No Pic available
  • 2008-10-06

Kriza financiare, këmbëkryq në Evropë

Janë tashmë disa qeveri evropiane, që po luftojnë për shpëtimin e bankave të rëndësishme nga falimentimi. Këtë po e bëjnë kryesisht për bankat përkatëse, vetëm dy ditë pas takimit të katër liderëve të ekonomive më të mëdha të kontinentit, të cilët ranë dakord për masa m

No Pic available
  • 2008-08-26

Tashmë të gjitha regjistrohen

Nuk kisha ndër mend të bëhesha shkrimtare. Nuk zotëroja asgjë, me përjashtim të fantazisë, aftësi të rrallë për ironi, melankoli dhe një respekt të pazakontë ndaj fjalës. Fillova të shkruaja për t’i sqaruar vetes disa gjëra, krijova ca rregulla, sepse, nëse kuptohej ideja e s