Rezultate te kerkimit per termin: +Rangunit

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.040Z

Suu Kyi takon te birin pas 10 vjetesh

Djali me i vogel i lideres pro-demokratike te Birmanise Aung San Suu Kyi eshte takuar me te emen per here te pare pas nje dekade. Suu Kyi pershendeti Kim Aris ne aeroportin e Rangunit. Ai kishte qendruar ne Tajlande para se e ema te lirohej me 13 nentor dhe priti qe te merrte vizen. Aun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.022Z

Aung San Su Ki në burg për shkelje të arrestit shtëpiak

Në Birmani, avokati i udhëheqëses pro-demokracisë Aung San Su Ki thotë se ajo është çuar në një burg të Rangunit, për t'u përballuar me akuzën për shkelje të vendimit për arrest shtëpie. Avokatja Ki Win tha se akuzat burojnë nga një indident i kohëve të fundit, gjatë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.199Z

Tërbimi i ciklonit Nagris, 350 viktima

Kalimi i ciklonit Nargis, në jug të Birmanisë, ka lënë pas vetes një valë shkatërrimi dhe një numër ende të pasaktë viktimash. Zyrtarët e qeverisë ushtarake kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në një numër rajonesh të vendit. Cikloni që vinte nga gjiri i Bengalit dhe klasif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.437Z

Aktorja Michelle Yeoh dëbohet nga Birmania

Nga Express më 30 qershor 2011 në ora 08:48 Aktorja kineze Michelle Yeoh, që interpreton Aung San Suu Kyi në një film që do të dalë në kinema këtë vit, është dëbuar nga Birmania menjëherë sapo ka arritur në aeroportin e Rangunit. Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet lokal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.773Z

Birmani, mbi 30 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut

Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur për agjencinë Reuters se shtëpitë e viktimave janë shkatërruar plotësisht nga rrëshqitjet e fundjavës në zonën e Phakantit, rreth 1500 kilometra në veri të Rangunit.Katastrofa të tilla janë të zakonshme gjatë periudhave të shirave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.284Z

Birmani debohet aktorja Michelle Yeoh

Aktorja kineze Michelle Yeoh, që interpreton Aung San Suu Kyi në një film që do të dalë në kinema këtë vit, është dëbuar nga Brimania menjëherë sapo ka arritur në aeroportin e Rangunit. Lajmin e kanë bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.100Z

Klinton komenton për marrëdhëniet mes Penianit dhe Rangunit

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton thotë se bashkëpunimi ushtarak mes Koresë së Veriut dhe Birmanisë do të jetë tepër destabilizues për rajonin dhe do të bëhej kërcënim direkt për fqinjët e Birmanisë.Ajo tha se Uashingtoni i merr shumë seriozisht shqetësimet rajonale m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama