Rezultate te kerkimit per termin: +Raporteri

Meta: total 261 / total_found 261 / time 0.000 / keyword[0] raporteri / docs[0] 261 / hits[0] 375 /
Reforma zgjedhore, Fleckenstein: Realizohet edhe me opozitën e re
  • 2019-04-10

Reforma zgjedhore, Fleckenstein: Realizohet edhe me opozitën e re

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka deklaruar sot se ishte i kënaqur që edhe Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer ishte në një linjë me qëndrimin e shprehur më herë nga Bashkimi Europian. I pranishëm në mbledhjen e Këshillit Kombët

No Pic available
  • 2017-04-26

Kriza politike, Meta thërret në takim të gjitha partitë parlamentare

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka thirrur në një takim të gjithë drejtuesit e partive parlamentare për të diskutuar lidhur me zgjidhjen e krizës politike në të cilën ndodhet vendi. Burimet nga kryesia e Kuvendit  thanë se pritet që të flitet dhe për rekomandimet për reformën zgjedhor

Negociatat, eurodeputetët: Folëm për shtyrje zgjedhjesh, por PD kërkon qeveri teknike
  • 2017-04-25

Negociatat, eurodeputetët: Folëm për shtyrje zgjedhjesh, por PD kërkon qeveri teknike

Zyra e Bashkimit Europian ka dalë me një deklaratë zyrtare pas takimeve që dy eurodeputetë kanë zhvilluar ditën e sotme në Tiranë me liderët kryesorë të qeverisë me qëllim zgjidhjen e krizës politike. Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAlli

Negociatat: U propozua largimi i 3 Ministrave, shtyrja e zgjedhjeve
  • 2017-04-25

Negociatat: U propozua largimi i 3 Ministrave, shtyrja e zgjedhjeve

I dërguari i Kancelares gjermane Merkel David Mcallister dhe raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Evropian Fleckenstein nuk  arritën të afrojnë drejt kompromisit liderët politikë shqiptarë, Edi Rama, Ilir Meta, e Lulzim Basha. Pasdite vonë të gjithë iu drejtuan Pallatit të Kon

INTERVISTA/ Rrëfehet Majlinda Bregu: E vërteta e ofertës se Ramës, situata ne PD dhe përplasjet me ambasadorët
  • 2017-02-26

INTERVISTA/ Rrëfehet Majlinda Bregu: E vërteta e ofertës se Ramës, situata ne PD dhe përplasjet me ambasadorët

Deputetja e Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe kryetarja e Komisionit për Integrimin, Majlinda Bregu ka qenë e ftuar në E Diell, në një intervistë me Adi Krastën ku ka folur për situatën e fundit politike në vend. Protesta e opozitës, reformat, rruga e integrimit të Shqipëri

Majlinda Bregu në E Diell, për protestën, Ramën, reformat dhe Bashën
  • 2017-02-26

Majlinda Bregu në E Diell, për protestën, Ramën, reformat dhe Bashën

Deputetja e Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe kryetarja e Komisionit për Integrimin, Majlinda Bregu ka qenë e ftuar në E Diell, në një intervistë me Adi Krastën ku ka folur për situatën e fundit politike në vend. Protesta e opozitës, reformat, rruga e integrimit të Shqipërisë p

Eurodeputeti kundër bojkotit të Kuvendit, nxjerr sërish Bashën nga çadra e protestës
  • 2017-02-23

Eurodeputeti kundër bojkotit të Kuvendit, nxjerr sërish Bashën nga çadra e protestës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pak minuta më parë një takim me eurodeputetin Knut Fleckenstein, në ambjentet e hotel Sheraton në kryeqytet. Ky është takimi i dytë mes tyre qysh kur raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian mbërriti në Tiranë. Në tak