Rezultate te kerkimit per termin: +Raportin +Hije

Meta: total 343 / total_found 343 / time 0.001 / keyword[0] raportin / docs[0] 31393 / hits[0] 43026 / keyword[1] hije / docs[1] 8069 / hits[1] 9169 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Raporti monitorues i KVV-së: Shqetësuese kanalet financiare të kësaj fushate

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin  e ndërmjetëm të monitorimit III për periudhën  4 22  Qershor 2017. Gjetjet  Subjektet zgjedhore më së shumti nuk publikuan, publikuan me vonesë apo publikuan pjesshëm një Dokument të Plotë Elektoral në lidhje me p

INTERVISTA/ Ismail Kadare: Lubonja shpifës ordiner, Zylyftar Ramizi foli kundër meje kur
  • 2017-02-23

INTERVISTA/ Ismail Kadare: Lubonja shpifës ordiner, Zylyftar Ramizi foli kundër meje kur

Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njëri ndër më të mëdhenjtë e kohës që jetojmë, dhënë për Mentor Nazarko në Konica.al, është rrëfimi më i plotë dhe më i strukturuar i raportit të tij me diktaturën. Ai shpjegon në i

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)
  • 2017-01-18

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta folur se me kë do të bëjë koalicion LSI në zgjedhjet e 2017. Ai është shprehur se është e sigurt se LSI nuk do të bëjë koalicion me PD-në në qershor, por në lidhje me një koalicion të mundshëm me PS-në, Meta ka deklaruar se vendimi ende nuk është m

No Pic available
  • 2017-01-10

Bllokimi i rrugëve, KLSH gjen fajtorin nga auditi i fshehur i ARRSH

Situata e rrugëve e shfaqur me reshjet e dëborës dhe acarin e këtij fillim viti, ngjan me një kronikë të paralajmëruar më herët. Ka qënë KLSH ai që ka tundur këmbanat e alarmit, ndërsa më së fundi ka dërguar në dyert e prokurorisë përgjegjësin projekteve në ARRSH Emral Nuri. D

Dritan Hila: Presidenca, garë mes Kodhelit e Vasilit dhe surprizat e tjera të 2017-ës
  • 2017-01-06

Dritan Hila: Presidenca, garë mes Kodhelit e Vasilit dhe surprizat e tjera të 2017-ës

Nga Dritan Hila Kur një site, periferik, grek publikoi lajmin se Mimi Kodheli, Ministrja e Mbrojtjes e shqiptarëve kishte punuar si kërcimtare në një klub nate, pakkush pati mendjen e ftohtë të pyeste veten sesi ndodhi që një lajm i paverifikuar, papritmas u peshkua nga një site opozitar s

Reforma në drejtësi dhe ëndrra e një milionë shuplakave
  • 2016-12-24

Reforma në drejtësi dhe ëndrra e një milionë shuplakave

Nga Mero Baze   Edi Rama e ka thënë sot thjeshtë dhe pa bujë se do të vazhdojë koalicionin me LSI, edhe në zgjedhjet e tjera. Ishte një fjali e rëndësishme politike, por pa i kushtuar rëndësinë e duhur në mënyrën si e tha, si diçka mes konfirmimit dhe sqarimit të një situ

No Pic available
  • 2016-12-12

Vijon numërimi i votave në Maqedoni, rezultatet e para në mesnatë

Maqedonia votoi sot për daljen nga kriza politike. Qendrat e votimit u hapën në orën 7 të mëngjesit dhe u mbyllen në 19 të mbrëmjes. Qytetarët si asnjëherë më parë dolën për të dhënë verdiktin e tyre. Më shumë se 65% (jozyrtarisht) kanë ushtruar të drejtën e votës. Komisioni