Rezultate te kerkimit per termin: +Raportohet

Meta: total 1000 / total_found 11068 / time 0.005 / keyword[0] raportohet / docs[0] 11068 / hits[0] 12178 /
Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)
  • 2019-04-10

Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Raportohet se për shkak të reshjeve janë përmbytur disa lagje në Vlorë. Lagjja 28 Nëntori, lagjja Pavarësia, Skelë dhe disa akse rrugore janë nën ujë. Ndërkohë që punonjësit e ndërmarrjes së mirëmbajtjes

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-10

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!

Vendi u trondit dje nga një ngjarje e rëndë, ku në mes të ditës grabitësit arritën të merrnin 10 milionë euro në aeroportin e Rinasit. Qytetarë të shumtë janë bërë dëshmitarë të ngjarjes së ndodhur, por disa politikanë patën fatin që ta shmangin një tmerr të tillë. Raport

Rinas/ Grabitësi i vrarë dyshohet të jetë Admir Murataj; shoqërohet në polici gruaja e tij
  • 2019-04-10

Rinas/ Grabitësi i vrarë dyshohet të jetë Admir Murataj; shoqërohet në polici gruaja e tij

Ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga policia, burime bëjnë me dije se nga krahasimi i shenjave të gishtave dhe këqyrja fizike e bërë, rezulton se personi që mbeti i vrarë dje në aksionin e karakteristika të ngjashme me ato të Admir Murataj. Fillimisht identiteti i tij u zb

Grabitja/ Me kallashnikovë dhe granata, gjendet i djegur furgoni i grabitësve
  • 2019-04-10

Grabitja/ Me kallashnikovë dhe granata, gjendet i djegur furgoni i grabitësve

Një furgon i djegur është gjetur sot në zonën e Tapizës. Dyshohet se furgoni i gjetur i djegur është ai që është përdorur nga autorët e grabitjes. Ndërsa automjeti që u gjet i djegur dje në Kamzë u përdor për të të devijuar grupin hetimor. Raportohet se brenda fugonit në Tapiz

Bregu i Lumit/ Përleshje me policinë, banorë të gjakosur dhe arrestime (VIDEO)
  • 2019-04-09

Bregu i Lumit/ Përleshje me policinë, banorë të gjakosur dhe arrestime (VIDEO)

Në zonën e Bregut të Lumit, ka nisur që prej orëve të para të mëngjesit aksioni i policisë me ndihmën e FNSH-së për të ndaluar familjarët e 38 banesave që të protestojnë kundër shembjes së tyre. Sipas informacioneve të Partisë Demokratike, është arrestuar një numër i madh ba

Zyrtari i DASH, 100 minuta takim kokë më kokë me Ramën
  • 2019-04-08

Zyrtari i DASH, 100 minuta takim kokë më kokë me Ramën

Në kulmin e krizës politike Shtetet e Bashkuara të Amerikës sjellin në Tiranë zv/ ndihmës sekretarin e Shtetit, Matthew Palmer. Palmer do të zhvillojë një tur ballkanik me synimin e rikthimit të stabilitetit politik në Ballkan. Në orën 16:00 zyrtari i lartë amerikan është pritur nga

Ekskluzive/ Gazetarja Mira Kazhani përplas me makinë një këmbësor
  • 2019-04-07

Ekskluzive/ Gazetarja Mira Kazhani përplas me makinë një këmbësor

Gazetarja e njohur Mira Kazhani është përfshirë në një aksident këtë të diel. Burime për Gazetën Shqip raportojnë se gazetarja Kazhani ka përplasur një këmbësor në autostradën Tiranë-Durrës. Raportohet se aksident ka ndodhur pak minuta më parë dhe personi i aksidentuar është