Rezultate te kerkimit per termin: +Raportojn

Meta: total 1000 / total_found 8791 / time 0.004 / keyword[0] raportojn / docs[0] 8791 / hits[0] 9599 /
Mediat greke: Ja kush grabitësi që u vra në Rinas, në 2013-n u arratis nga burgu i Trikallas (EMRI+FOTO)
  • 2019-04-10

Mediat greke: Ja kush grabitësi që u vra në Rinas, në 2013-n u arratis nga burgu i Trikallas (EMRI+FOTO)

Mediat greke raportojnë se personi që mbeti i vdekur nga shkëmbimi me armë zjarri mes policisë dhe autorëve të grabitjes mesditën e së martës në aeroportin e Rinasit ku u grabitën 10 mln euro është Admir Murataj. Por kush është ai? Admir Muratajt është organizatori i tre grab

No Pic available
  • 2019-04-10

Thika e grushte, shqiptarët sërish protagonist në burgjet greke rrahin arabët

Shqiptarët nuk kanë të ndalur. Pas vrasjeve mes njëri-tjetrit në burgun famëkeq të Koridhalos në Greqi, bandat shqiptare vazhdojnë përleshjet e tyre të përgjakshme me grupet e tjera pas hekurave në burgjet e Athinës. Mësohet se një grindje verbale midis një shqiptari dhe një arabi

No Pic available
  • 2019-04-09

Itali/ Shqiptarët tregtar kokaine, dy në pranga. Ja ku e fshihnin mallin (EMRAT)

Në Itali vijojnë arrestimet e shqiptarëve që janë përfshirë në trafikun e drogës. Mediat italiane raportojnë sot se një 41-vjeçar nga Lushnja u arrestua pas kontrollit në stacionin e autobusave në Siçili pasi u kap duke transportuar 600 gr kokainë të pastër. I arrestuari është Ar

Mediet italiane: Duka ka arritur marrëveshjen me Rejan
  • 2019-04-08

Mediet italiane: Duka ka arritur marrëveshjen me Rejan

Federata Shqiptare e Futbollit ka përzgjedhur Edy Rejan si teknikun e radhës italian në krye të kuqezinjtë. Kështu raportojnë mediet nga përtej Adriatikut. Sipas Radio Kiss Kiss, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka rënë dakord me teknikun 73-vjeçar në takim që ka zhvilluar në Bologn

Ekskluzive/ Gazetarja Mira Kazhani përplas me makinë një këmbësor
  • 2019-04-07

Ekskluzive/ Gazetarja Mira Kazhani përplas me makinë një këmbësor

Gazetarja e njohur Mira Kazhani është përfshirë në një aksident këtë të diel. Burime për Gazetën Shqip raportojnë se gazetarja Kazhani ka përplasur një këmbësor në autostradën Tiranë-Durrës. Raportohet se aksident ka ndodhur pak minuta më parë dhe personi i aksidentuar është

Itali/ Një çift shqiptarësh humbin jetën, burri fluturon jashtë Renaultit (FOTO)
  • 2019-04-07

Itali/ Një çift shqiptarësh humbin jetën, burri fluturon jashtë Renaultit (FOTO)

Një aksident tragjik i ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën A14, që lidh Molfettan me Bitonton në zonën e Barit, në Itali, i ka marrë jetën dy shtetasve shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se viktimat janë një burrë dhe një grua që jetonin në Emilia Romagna. Ata udhëtonin m

Një kamion pëson defekt në Llogara, paralizohet lëvizja drejt Jugut (FOTO)
  • 2019-04-06

Një kamion pëson defekt në Llogara, paralizohet lëvizja drejt Jugut (FOTO)

Një  kamion ka pësuar defekt, duke shkaktuar paralizim të lëvizjes së automjeteve drejt qafës së Llogorasë. Ngjarja është regjistruar paraditen e kësaj të shtune, ku burime nga vendi i ngjarjes raportojnë se kamioni ka ngecur pranë vendit të quajtur Pishë Flamur.