Rezultate te kerkimit per termin: +Raportuesja

Meta: total 603 / total_found 603 / time 0.000 / keyword[0] raportuesja / docs[0] 603 / hits[0] 759 /
Lunaçek: Pesë shtetet e BE-së nuk bëjnë asgjë për ta njohur Kosovën
  • 2015-03-16

Lunaçek: Pesë shtetet e BE-së nuk bëjnë asgjë për ta njohur Kosovën

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, forcimi i shtetit ligjor dhe gjyqsëorit ,si dhe krijimi i një perspektive me të mirë ekonomike dhe sociale për vendin kanë qenë qetësimet kryesore për Kosovën gjatë debatit në Parlamentin Europian. Rezoluta e raportueses Ulrike Lunaç

Lunaçek: Pesë shtetet e BE-së po më dëgjojnë, por nuk po bëjnë asgjë për ta njohur Kosovën
  • 2015-03-16

Lunaçek: Pesë shtetet e BE-së po më dëgjojnë, por nuk po bëjnë asgjë për ta njohur Kosovën

Në rezolutën e Parlamentit Evropian për Kosovën nuk është vetëm Kosova që duhet të kryejë detyrat e shtëpisë, por edhe Bashkimi Europian, i cili duhet të rifitojë kredibilitetin e qytetarëve të Kosovës. Lufta kund&

Lunacek: Të hetohet rasti në EULEX nëse vërtet ka ndodhur
  • 2015-03-06

Lunacek: Të hetohet rasti në EULEX nëse vërtet ka ndodhur

Në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel nuk kanë dashur të thonë më shumë rreth skandalit të fundit në EULEX për të cilin ka raportuar Koha Ditore të enjten, por vetëm e kanë përsëritur atë që është thënë edhe nga EULEX-i në Prishtinë se "i marrin seriozisht të gjitha ak

Lunacek Serbia duhet te njohe pavaresine e Kosoves
  • 2015-03-01

Lunacek Serbia duhet te njohe pavaresine e Kosoves

brbrNormalizimi i marredhenieve me Kosoven dhe njohja e pavaresise se saj do te jene kusht per hyrjen e Serbise ne Bashkimin Evropian Deklarata vjen nga raportuesja per Kosoven ne Parlamentin Evropian Ulrike Lunacek ne nje interviste per gazeten serbe Kurirbr Fakt eshte se Republika e Kosoves deri t

Dyshime për keqpërdorim të fondeve për luftimin e krimit në EULEX
  • 2015-02-11

Dyshime për keqpërdorim të fondeve për luftimin e krimit në EULEX

Ish-prokurorja britanike në EULEX, Maria Bamieh, ka akuzuar italianët se kanë provuar të mbyllin hetimet për korrupsion kundër ish-kryetarit të Asamblesë së Gjyqtarëve të EULEX-it, Francesco Florit, shkruan gazeta Koha Ditore. Gjatë raportimit para Komitetit të Politikës së Jashtme t

Raportuesja e britanikeve gjate Luftes e dashura e Lef Nosit
  • 2015-01-27

Raportuesja e britanikeve gjate Luftes e dashura e Lef Nosit

e Diele 25 Janar 20152222 pm p classwp-caption-textLef NosiSSSAbrASSDokumenti i rralle per rolin e qeverise se Mehdi Frasherit gjate luftesSSSAbrASSArsyeja se pse mjaft patriote te klasit te pare dhe themelues te shtetit modern shqiptar bashkepunuan me forcat gjermane mbeti nje

Parlamenti Evropian i kërkon reforma qeverisë kosovare
  • 2015-01-20

Parlamenti Evropian i kërkon reforma qeverisë kosovare

Parlamenti Evropian, me një draftrezolutës përshëndetë tejkalimin e ngërçit politik në Kosovë, mirëpo shprehë brengosjen për emërimet në qeveri të personave, siç thuhet, jokonsensual, prapavija e të cilëve është e dyshimtë. Kjo qëndron në draftin e Rezolutës që u prezantua