Rezultate te kerkimit per termin: +Raqi +Qirinxhi

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] raqi / docs[0] 160 / hits[0] 351 / keyword[1] qirinxhi / docs[1] 127 / hits[1] 286 /
No Pic available
  • 2016-09-11

Shqiptarja që u diplomua shkëlqyeshëm në Edinburg

Gjatë historisë Oksfordi ka nxjerrë burra e gra të adhuruar nga çdo sferë e veprimtarisë njerëzore, të cilët kanë studiuar ose kanë dhënë mësim në universitet. Midis tyre përmenden katër mbretër, 46 fitues të çmimit Nobel, 25 kryeministra, 18 kardinalë etj Historia e qytetit t

No Pic available
  • 2016-08-19

Profesori

-Poetit,dramaturgut,përkthyesit dhe pedagogut të shquar Vangjush Ziko – Nga Kostaq Duka Me meritë e pa meritë titullin Profesor e mbajnë shumë njerëz në Shqipëri. Sigurisht me kalimin e kohës e rivlerësimit të vlerave shumë tituj humbasin së bashku me emrat dhe veprat. Por ka vle

INTERVISTA/ Zhuliana Jorganxhi rrëfen jetën e saj: Shteti më ka harruar, por më mjafton dashuria e njerëzve
  • 2016-08-01

INTERVISTA/ Zhuliana Jorganxhi rrëfen jetën e saj: Shteti më ka harruar, por më mjafton dashuria e njerëzve

Intervistë ekskluzive me mbretëreshën e teksteve të këngëve Bisedoi: Raimonda MOISIU Poetja Zhuliana Jorganxhi është vlerësuar si një poete lirike, -mjeshtre e maturuar e vargjeve lirike shqiptare, plot mirësi, mençuri dhe vitalitet i këngës në poezi. Vargjet poetike të Zhulianës

Vangjush Ziko -Jetë, mbështjellur në butësi lirike
  • 2016-06-14

Vangjush Ziko -Jetë, mbështjellur në butësi lirike

Esse-personazh rreth figurës të poetit, dramaturgut, prozatorit, esseist-it, studiuesit dhe përkthyesit brilant të lirikëve të mëdhenj rusë, Vangjush ZIKO. Raimonda Moisiu Shkruar nga Raimonda MOISIU Letërsia, është dashuria për artin e fjalës në të shprehur dhe në të shkruar, e cil

Nxënësit kartolinë Peleshit e Nikollës: Tre vetë në bankë për tu ngrohur
  • 2015-12-25

Nxënësit kartolinë Peleshit e Nikollës: Tre vetë në bankë për tu ngrohur

Më 7 mars të këtij viti, kryeministri Edi Rama lançoi nismën e marrjes në patronazh të një shkollë nga çdo anëtar i qeverisë. Nga dy shkolla kanë vetëm ministrja e arsimit, Lindita Nikolla, e cila ka "Andon Zako Çajupi", Tiranë dhe Shkolla e Farkës, Tiranë Qark; kryeministri, i ci

No Pic available
  • 2015-12-24

Nxënësit kartolinë Peleshit e Nikollës: Rrimë treshe në bankë për tu ngrohur

Më 7 mars të këtij viti, kryeministri Edi Rama lançoi nismën e marrjes në patronazh të një shkollë nga çdo anëtar i qeverisë. Nga dy shkolla kanë vetëm ministrja e arsimit, Lindita Nikolla, e cila ka Andon Zako Çajupi, Tiranë dhe Shkolla e Farkës, Tiranë Qark kryeministri, i cili k

Rama:Sporti në shkollë e komunitet program i suksesshëm
  • 2015-11-09

Rama:Sporti në shkollë e komunitet program i suksesshëm

Edi Rama nga Korça ka nisur disa foto në Facebook-un e tij. Ja se çfarë shkruan ai:" Mbrëmë në terrenet sportive të sapopërfunduara të shkollës "Raqi Qirinxhi" në Korçë, një nga 44 zonat e reja sportive për komunitetin, ndërtuar përmes programit të investimeve për shndë