Rezultate te kerkimit per termin: +Ras

Meta: total 455 / total_found 455 / time 0.000 / keyword[0] ras / docs[0] 455 / hits[0] 536 /
Familja Geci: Vëllau ynë Gani Geci e ka mbrojtur vetvetën, ja faktet
  • 2014-12-03

Familja Geci: Vëllau ynë Gani Geci e ka mbrojtur vetvetën, ja faktet

Familja Geci nga Llausha e Skenderajt e ka lëshuar një komunikatë për media, përmes së cilës thonë se Gani Geci e ka mbrojtur vetën. Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës për hir të interesimit të madh të mediave dhe opinionit të Kosovës për rastin që ka ndodhë në mes t

Familja Geci: Vëllau ynë Gani Geci e ka mbrojtur vetvetën, ja faktet
  • 2014-12-03

Familja Geci: Vëllau ynë Gani Geci e ka mbrojtur vetvetën, ja faktet

Familja Geci nga Llausha e Skenderajt e ka lëshuar një komunikatë për media, përmes së cilës thonë se Gani Geci e ka mbrojtur vetën. Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës për hir të interesimit të madh të

No Pic available
  • 2014-11-28

Sulmi i përgjithshëm për të vrarë nacionalizmin në Veriun e Shqipërisë

Mbi Divizionet partizane në Mat Fillon lufta vëllavrasëse/Kur komunistët morën vesh se anglo-amerikanët nuk do të hapin frontin e dytë antifashist në ballkan ata morën zemër dhe nën fletët e Titos e Stalinit shkelën besën e tyre të pranuar në Mukje. Aty nga fundi i vitit 1943 e n

Lezha ka qenë në rrezik, gjendet predha e Luftës së Dytë Botërore  FOTO
  • 2014-11-15

Lezha ka qenë në rrezik, gjendet predha e Luftës së Dytë Botërore FOTO

Qyteti i Lezhës për 70 vjet me radhë ka bashkëjetuar me rrezikun e shpërthimit. Qyteti që nga Lufta e Dytë Botërore ka fshehur poshtë vetes një sasi të madhe eksplozivi, që në ras shpërthimi mund të kishte sjellë pasoja të mëdha. Gjatë punimeve për sheshin para bashkisë, gërmim

No Pic available
  • 2014-11-14

Brenga e Ballkanit dhe ballkanasit e brengosur…!

E nderuar grua që e zbulove Ballkanin, malet e egra si një brengë. U mbushën 70 vite që ju nuk jetoni më. Mund të ndodhë që diku dhe nga disa të mbuloheni me heshtje, nisur nga amnezia pse jo edhe nga një ngasje e qëllimit. Ne shqiptarë

Sundimi i ISIS ekzekutime  ne publik dhe varre masive
  • 2014-11-04

Sundimi i ISIS ekzekutime ne publik dhe varre masive

e Hene 3 Nentor 20141034 am Mbi 1200 irakiane te vrare nga grupi ekstremist brenda muajit tetor brbrQindra anetare te grupeve rivale sunite burra e gra jane eliminuar brbrQindra njerez te fisit sunit Albu NImr ne Irak jane ekzekutuar nga militantet e ISIS me dhjetera viktima qe

Zbulohet historia e fotografisë së poetëve shqiptar
  • 2014-11-03

Zbulohet historia e fotografisë së poetëve shqiptar

Fotografia e mjeshtrit Marubi, e realizuar në vitin 1938 dhe mjaft e popullarizuar në publik, ka një histori të veçantë të bashkimit atdhetar. Në fotografi shihen dy poetët gegë, Gjergj Fishta dhe Martin Camaj, si dhe dy toskë, Asdreni me Lasgush Poradecin, në vizitë te Ernest Koliqi.