Rezultate te kerkimit per termin: +Rasmusen

Meta: total 829 / total_found 829 / time 0.000 / keyword[0] rasmusen / docs[0] 829 / hits[0] 1688 /
Danimarkë, ishull-burg për emigrantët e paligjshëm
  • 2018-12-05

Danimarkë, ishull-burg për emigrantët e paligjshëm

Danimarka synon të kufizojë azilkërkuesit të cilët janë refuzuar dhe që kanë kryer krime për të jetuar në një ishull të largët jashtë brigjeve, njoftoi qeveria e vendit. Në ishullin e Lindholm, i cili është rreth një milje e gjysmë nga bregu, do të dërgohen ata që nuk mund të

No Pic available
  • 2018-10-31

Skenar për vrasje opozitarësh në Kopenhagen, tensione Iran-Danimarkë

Ministria e Jashtme e Iranit e thirri në bisedë informative ambasadorin danez në Teheran, për të lëshuar një “notë të fuqishme proteste” ndaj akuzave të Kopenhagës për një komplot iranian për vrasjen e një aktivisti të opozitës në territorin danez. Zëdhënësi i minist

Së shpejti kontroll pasaportash në kufirin gjermano-danez
  • 2016-01-04

Së shpejti kontroll pasaportash në kufirin gjermano-danez

Klima për emigrantët po ashpërsohet. Pasi Suedia shpalli kontrollin e pasaportave në kufi me Danimarkën, qeveria daneze kërcënon pasoja: kontrolle në kufi me Gjermaninë. Kontrollet e pasaportave në kufirin gjermano-danez po bëhen sipas kryeministrit të Danimarkës Lars Lëke Rasmu

No Pic available
  • 2015-06-19

Danezët votojnë të djathtën anti-emigracion

Parititë opozitare daneze kanë fituar zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme, duke i hequr pushtetin kryeministres sharmante të vendit, Hel Torning-Shmid, edhe pse partia e saj mori numrin më të madh të votave. Socialdemokratët e udhëhequr nga Torning-Shmid siguran 47 vende në parlament,

“Euro 2016” rivalët e ShqipërisëDanimarka e Serbia me mungesa
  • 2014-10-02

“Euro 2016” rivalët e ShqipërisëDanimarka e Serbia me mungesa

Dy kundërshtarët e radhës të Shqipërisë për eliminatoret e “Euro 2016” Danimarka dhe Serbia kanë publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet. Kuqezinjtë do të ndeshen me Danimarkën më 11 Tetor në stadiumin

Danimarka, zbardhet lista për sfidën me Shqipërinë
  • 2014-10-01

Danimarka, zbardhet lista për sfidën me Shqipërinë

TIRANE-Trajneri i Kombëtares së Danimarkës, Morten Olsen, ka shpallur dje listën e futbollistëve me të cilët do t’i kundërvihet Kombëtares shqiptare më 11 tetor në Elbasan. Ekipi danez udhëhiqet nga sulmuesi kontrovers jashtë fushës, Nikolas Bendtner, si dhe qendërmbrojtësi Dan

No Pic available
  • 2014-09-27

Rasmussen i jep lamtumirën NATO-s

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen ka lënë sot selinë e Alenacës, pas përfundimit të mandatit të tij 5-vjeçar. Në një kohë që kishin mbetur edhe 4 ditë pë