Rezultate te kerkimit per termin: +Rasti

Meta: total 1000 / total_found 35867 / time 0.015 / keyword[0] rasti / docs[0] 35867 / hits[0] 42372 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Shkeli heshtjen zgjedhore, Task-Forca referon në polici kryebashkiakun Erion Veliaj

Task-Forca e ngritur me Vendimin e Këshillit të Ministrave referuar ngjarjeve në ditën e votimit referon në polici kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj për shkelje të heshtjes zgjedhore. Rasti i tretë është ai i Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erjon Veliaj i cili në shkelje të heshtj

No Pic available
  • 2017-06-25

LSI: Ngjarje kriminale në Shëngjin: Për çdo pikë gjaku, Rama e Çako përgjegjës

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama e quan ngjarje kriminale ngjarjen e ndodhur jashtë një qendre votimi në Shëngjin ku u është lënduar një aktivist i LSI-së.  Luan Rama: Në Shëngjin para pak çastesh, një aktivist anëtarë i LSI është plagosur nga tre njerëz të armatosur në për

No Pic available
  • 2017-06-25

Të shtëna me armë jashtë një QV në Shëngjin, plagoset eksponenti i LSI

Gazetari i Ora News Elvis Hila raporton për një incident në Shëngjin. Informacionet e para te mberritura ne oren 10:40 flasin për të shtëna me armë jashtë një Qendra Votimi e cila është ngritur në shkollën e Shëngjinit. “Shikoj një gëzhojë arme dhe një person është dërgua

No Pic available
  • 2017-06-25

Gruaja në Librazhd kapet me telefon teksa futej në dhomën e fshehtë

Përkundër masave të marra dhe fushatave të ndërgjegjesimit, fenomenit të fotografimit të votës nuk i kanë shpëtuar as këto zgjedhje. Rasti është shënuar në Librazhd në Qendrën e Votimit Nr.2704 të KZAZ Nr.52, ku një grua është kapur me telefonin në dorë teksa futej në dhomën

No Pic available
  • 2017-06-25

Rama e Basha votojnë me dy gishta

Në qendrën e votimit në Surrel kryeministri Edi Rama ka votuar shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama Rama bëri me dy gishta në momentin e votimit, një simbol i Liri Demokracisë por për këto zgjedhje ka përkuar dhe numri 2 që është renditur Partia Socialiste në listën e votimi

No Pic available
  • 2017-06-25

Kandidati për deputet i LSI denoncon falsifikimin e fletëve të votimit

Kandidati i LSI për deputet në qarkun e Vlorës, Reni Bajrami, që pozicionohet i gjashti në listë ka denoncuar në polici falsifikimin e fletëve të votimi. Policia  e Delvinës informon se sot rreth orës 12:00 është paraqitur për të bërë kallëzim shtetasi R.B., kandidat për depu

No Pic available
  • 2017-06-25

Tre raste të fotogramit të votës në Tiranë, dy në pranga

Shënohen tre raste të fotografimit të votës në kryeqytet. Rasti i parë është regjistruar në orën 12:26, në QV nr. 1688/1, tek shkolla Kushtrimi i Lirisë. Shërbimet e policisë shoqëruan shtetasen Fatbardha Manka në komisaritin nr.1 për veprime të mëtejshme. U kap duke fotografuar v