Rezultate te kerkimit per termin: +Ratko +Mladiit

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] ratko / docs[0] 1420 / hits[0] 2176 / keyword[1] mladiit / docs[1] 5 / hits[1] 7 /
Hap drejt BE-se - Qeveria serbe do te ekstradoje Goran Hadiin ne Hage
  • 2011-07-21

Hap drejt BE-se - Qeveria serbe do te ekstradoje Goran Hadiin ne Hage

Ate qe mediet serbe e komunikuan me pare si lajm urgjent e konfirmoi te merkuren 20.07.2011 presidenti i Serbise Boris Tadi zyrtarisht Me Goran Hadiin tashme eshte kapur edhe i kerkuari i fundit prej Tribunalit te OKB-se per Krimet e Luftes ne ish-Jugosllavi. Tadi Kapitulli me i veshtire i bashkep

Gjithcka gati per Ratko Mladiin - Tribunali per ish-Jugosllavine ne Hage
  • 2011-06-01

Gjithcka gati per Ratko Mladiin - Tribunali per ish-Jugosllavine ne Hage

Qelia per Ratko Mladiin eshte gati 15 meter katrore me banje dush televizor. Nga dritarja vjen ajer i paster deti nga plazhi aty prane ne Detin e Veriut. Dera e qelise do te qendroje shumicen e kohes e hapur. Keshtu qe Mladi do te kete mundesi te shkoje ne palester ne dhomen e lutjeve tek nje prift

Perfaqesuesit e komuniteteve fetare takohen me zyrtaret e BE
  • 2011-05-31

Perfaqesuesit e komuniteteve fetare takohen me zyrtaret e BE

Me traktatin e Lisbones te vitit 2009 garantohet dialogu i rregullt i institucioneve te BE me perfaqesues te feve kryesore. Por kryetari i parlamentit Jerzy Buzek e quan kete bashkepunim edhe deshire zemre. bdquoNe kemi nje ndarje ndermjet kishave apo bashkesive fetare dhe shtetit. Kjo eshte e qart

No Pic available
  • 2008-11-01

Shtyrja e statusit, dy ant e Medaljes!

Integrimi Europian eshte instrumenti i vetem i cili siguron paqen ne nje Europe me histori luftrash dhe instrumenti i vetem qe i siguron Europes nje ze dhe nje rol me te strukturuar ne arenen boterore, ne kete kendveshtrim trazirat ne gadishullit Ballkanik kane qene historikisht thember Hakili per E