Rezultate te kerkimit per termin: +Reagimet

Meta: total 1000 / total_found 6085 / time 0.003 / keyword[0] reagimet / docs[0] 6085 / hits[0] 6721 /
Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar
  • 2017-06-24

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar

Dhjetëra automjete dhe autobusë kanë hyrë dje në mbrëmje në territorin shqiptar, por edhe sot nga pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Fluksi, i pazakontë krahasuar me ditët e tjera, tregon se pjesa më e madhe e të rikthyerve vijnë për të votuar. Ndërkohë, shumë prej emigrantëve q

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit
  • 2017-06-24

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit

Sipas gazetës Washington Post, CIA ka mësuar më herët që Vladimir Putin ishte përfshirë direkt në fushatën e hakerimit për të penguar zgjedhjet amerikane. Gazeta, e cila në vitin 1972 zbuloi skandalin Watergate, thotë se i referohet burimeve anonime të shërbimeve të inteligjencës am

Kur qan një i sapolindur? Jo gjithnjë është çështje urie
  • 2017-06-23

Kur qan një i sapolindur? Jo gjithnjë është çështje urie

Jo gjithmonë e qara e një të sapolinduri tregon se ka uri, thuhet në gazetën New York Times pas disa hulumtimeve. E qara në vend të fjalëve Foshnja ende pa mbushur vitin përdor të qarën, si të ishin fjalë, për të komunikuar. Është e vetmja mënyrë që ka për të pasur një komunik

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-11

Bodyscanneri që zhvesh njerëzit nga kamera

Sistemi i ri operativ i pajisjeve të Apple, iOS 11 do të jetë më revolucionar dhe inovativ. Ai do të ketë shumë funksione të reja dhe aplikacione të reja të disponueshme. Midis tyre është një aplikacion që bën bodyscanner, i cili ka aftësinë për të ‘zhveshur’ të gjith

No Pic available
  • 2017-06-09

Shefi hidhet nga ballkoni, mashtrim për punonjësit

Igor Krezic është themeluesi i kompanisë NSoft që ka mashtruar punonjësit se po vetëvritet duke u hedhur nga ballkoni, por e vërteta është krejtësisht ndryshe. Ai mbaroi fjalimin e tij, dhe ndërsa të gjithë ishin të ulur ai del dhe hidhet sipër një dysheku të fryrë me ajër. Ky mom

No Pic available
  • 2017-06-06

Përfaqësuesit e BE-së në Kosovë të shqetësuar rreth incidenteve në veri

Përfaqësuesja e Posaçme e Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, shefja e Misionit të EULEX-it, Alexandra Papadopoulou dhe shefi i Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet e 11 qershorit, Alojz Peterle, kanë shprehur shqetësimin rreth incidenteve dhe kërcënimeve dhe presioni