Rezultate te kerkimit per termin: +Reagimi

Meta: total 1000 / total_found 21654 / time 0.010 / keyword[0] reagimi / docs[0] 21654 / hits[0] 24019 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Manjani: Rama e ka të gjithë tepsinë për vete, të hajë deri sa të fryhet!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas rezultateve të parë që e nxjerrin Partinë Socialiste dhe Edi Rama fitues të vetëm të këtyre zgjedhjeve, duke i dhënë mundësinë atij të formojë i vetëm qeverinë. Manjani duke iu referuar një shkrimi të tij pak ditë më parë,

No Pic available
  • 2017-06-25

Të shtëna me armë jashtë një QV në Shëngjin, plagoset eksponenti i LSI

Gazetari i Ora News Elvis Hila raporton për një incident në Shëngjin. Informacionet e para te mberritura ne oren 10:40 flasin për të shtëna me armë jashtë një Qendra Votimi e cila është ngritur në shkollën e Shëngjinit. “Shikoj një gëzhojë arme dhe një person është dërgua

No Pic available
  • 2017-06-25

Durrës, konfliktohen dy persona, Policia: Për motive pune në Itali

Dy persona janë konfliktuar midis tyre në lagjen Nr.17 të Durrësit. Nga ngjarja është dëmtuar lehtë shtetasi Xh.M. 26 vjeç,  i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Durrës, jashtë rrezikut për jetën.  Reagimi i Policisë lokale erdhi pas një video të publikuar në rrjetet

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

No Pic available
  • 2017-06-23

A po shpërthen një krizë e re midis vendeve arabe dhe Turqisë?

Turqia nuk ka ndërmend të mbyllë bazën e saj ushtarake në Katar, thotë Ankaraja zyrtare. Reagimi vjen ndërkohë që Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini, i kanë paraqitur një listë me 13 kërkesa Katarit për t’i dhënë fund bllokadës, më e rënda

No Pic available
  • 2017-06-23

Vendimi i Etikës, reagon Skënderbeu: Akt i paprecedentë

Menjëherë pas vendimit të Etikes, ekipi korçar ka bërë publike një komunikatë si reagim për heqjen e titullit. Në komunikatën zyrtare thuhet se vendimi do të ankimohet në CAS. Reagimi i Skënderbeut Klubi i Futbollit Skënderbeu bën me dije tifozerinë korçare dhe opinionin sportiv