Rezultate te kerkimit per termin: +Real +Story

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.001 / keyword[0] real / docs[0] 29577 / hits[0] 41254 / keyword[1] story / docs[1] 3137 / hits[1] 4497 /
Rama: Kufiri Kosovë-Serbi do diskutohet. Albin Kurti, si Berisha!
  • 2019-02-15

Rama: Kufiri Kosovë-Serbi do diskutohet. Albin Kurti, si Berisha!

Gjatë intervistës së tij në Real Story, kryeministri Rama ka folur edhe për çështjen e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Për mua Kosova është pjesë e Shqipërisë. Të tjerat janë çështje të Ramushit, – tha ai pas deklaratave të homologut të tij në Prishtinë.

Rama konfirmon Dakon: Mund të kandidojë 500 herë, nëse
  • 2019-02-15

Rama konfirmon Dakon: Mund të kandidojë 500 herë, nëse

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin Real Story, u shpreh se Zëri i Amerikës nuk përfaqëson SHBA-të. Lidhur me rikandidimin e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, Rama tha i bindur se ai mund të rikandidojë edhe 500 herë të tjera nëse prova për lidhjen me grupin Avdylaj ja

Dhunë në protestë? Rama tregon çfarë do bëjë Policia!  
  • 2019-02-14

Dhunë në protestë? Rama tregon çfarë do bëjë Policia!  

Kryeministri Edi Rama ka thënë se i vjen keq që një grup të dëshpëruarish dhe administrata e bashkive që qeverisen nga PD do të dalë ditën e shtunë të protestojë në sheshin Skënderbej. Pyetjes nëse do të ketë dhunë, ai iu përgjigj që policia do të zbatojë ligjin. Nuk është

Eurodeputetja non-grata injorohet në Parlamentin Europian
  • 2018-11-13

Eurodeputetja non-grata injorohet në Parlamentin Europian

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është ndalur tek rasti i eurodeputetes qipriote, Eleni Theocharous, e cila u shpall non grata (si person i padëshirueshëm) pas zhvillimeve në Bularat. Bushati deklaroi se ajo sot ka kërkuar që çështja e minoritetit grek të diskutohej në Parlamentin Europ

Një nga ish-të dashurat mbron Ronaldon: Me mua ishte i sjellshëm!
  • 2018-10-09

Një nga ish-të dashurat mbron Ronaldon: Me mua ishte i sjellshëm!

Kam qenë për 11 muaj e dashura e Cristiano Ronaldos, në kohët që luante për Mançester Junajtid. Kanë qenë 11 muaj dashurie. Raffaella Fico, një nga disa prej dhjetrave ish-të dashurave të Ronaldos, i ka dalë në mbrojtje kampionit portugez, i cili ka përfunduar në mes të një skandal

Top Story, kush pasurohet nga nëntoka e Bulqizës?
  • 2017-11-21

Top Story, kush pasurohet nga nëntoka e Bulqizës?

Sot në zonën e Bulqizës janë mbi 35 liçenca për nxjerrjen dhe përpunimin e kromit. E megjithatë, banorët e Bulqizës kanë qenë dhe kanë mbetur të varfër. Përse Bulqiza nuk arrin dot të përfitojë nga pasuria që fshihet poshtë saj? Kush po pasurohet me të dhe përse qeveritë jan

Rama: Meta president, shumë më i mirë se kryetar Kuvendi
  • 2017-09-15

Rama: Meta president, shumë më i mirë se kryetar Kuvendi

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në emisionin Top Story, në Top Channel u shpreh i pashqetësuar lidhur me mundësinë e një aleance të mundshme mes dy opozitave PD-LSI, ndërsa theksoi se e vetmja gjë për të cilën shqetësohet është tu kthejë njerëzve besimin që ata i dhan