Rezultate te kerkimit per termin: +RealMadrid

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] realmadrid / docs[0] 9 / hits[0] 9 /
Realit i del punë me skuadrën e ligës së pestë zvicerane
  • 2015-03-14

Realit i del punë me skuadrën e ligës së pestë zvicerane

Real Madridit i ka dalë punë me një skuadër nga liga e pestë e Zvicrës. Bëhet fjalë për skuadrën amatore Real Madrid Zurich, të cilës po i kërkohet të ndryshojë emrin, duke hequr “Real Madrid”. Mbretërit k&e

Ancelotti Reali favorit per Superkupen e Europes
  • 2014-08-09

Ancelotti Reali favorit per Superkupen e Europes

Carlo Ancelotti, në një intervistë për realmadrid.com, ka deklaruar se kërkon që të vazhdojë të mbushë me suksese historinë e Realit të Madridit, duke nisur që nga Superkupa e Europës që do të luhet mbrëmjen e 12 gu

Arbeloa vazhdon me Realin
  • 2012-08-01

Arbeloa vazhdon me Realin

Mbrojtësi i Real Madridit, Alvaro Arbeloa ka nënshkruar kontratë të re dyvjeçare deri në fund të sezonit 2015-16, ka njoftuar kampioni i La Ligas të mërkurën. “Jam shumë i lumtur që klubi ende ka besim në mua dhe dua të vazhdoj të avancojë në karrierën time. Shpresoj që kjo t

Casillas: Fitore e madhe e Realit
  • 2012-04-22

Casillas: Fitore e madhe e Realit

Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas ka pranuar se skuadra e tij bëri një “hap të madh” drejt titullit të kampionit në La Liga duke mposhtur rivalin e përbetuar Barcelonën 2-1 në Nou Camp të shtunën. Skuadra e Jose Mourinhos tani ka shtatë pikë epërsi ndaj Barcelonës, kat

Mourinho: Nuk largohem
  • 2011-08-23

Mourinho: Nuk largohem

Nga Express më 23 gusht 2011 në ora 19:13 Jose Mourinho u është përgjigjur menjëherë spekulimeve rreth largimit të tij të mundshëm nga Real Madridi. “Vetëm ata që nuk më njohin, mund të ëndërrojnë, mund të besojnë se unë mund të lëviz nga Reali në këtë moment. Beso

Mourinho është vërtet special
  • 2011-03-12

Mourinho është vërtet special

Nga Express më 12 mars 2011 në ora 14:20 Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka lavdëruar aftësitë e trajnerit Jose Mourinho për motivim dhe krijimin e lidhshmërisë me futbollistët e tij. Alonso, i cili kaloi në Real më 2009, në të kaluarën ka pasur marrëdhënie të shkëlqyesh

Ronaldo mungon për 10-15 ditë
  • 2011-03-04

Ronaldo mungon për 10-15 ditë

Nga Express më 04 mars 2011 në ora 19:06 Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të qëndrojë jashtë fushës për 10-15 ditë pas lëndimit që pësoi në kofshën e këmbës së majtë në fitoren 7-0 ndaj Malagës, të enjten. Lajmin e ka bërë të ditur klubi spanjoll nëpërmje