Rezultate te kerkimit per termin: +Realin

Meta: total 1000 / total_found 3989 / time 0.002 / keyword[0] realin / docs[0] 3989 / hits[0] 4856 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Epoka e super-stadiumeve/ Bernabeu i ri, Perez: Më spektakolari në botë! (VIDEO)
  • 2019-04-02

Epoka e super-stadiumeve/ Bernabeu i ri, Perez: Më spektakolari në botë! (VIDEO)

Bernabeu i ri do të jetë një vepër arti dhe padiskutim stadiumi më i bukur në botë, punimet do të fillojnë gjatë kësaj vere dhe do të përfundojnë pas 42 muajsh për shkak edhe të ndalesave gjatë impenjimeve të Realit të Madridit në fushën e blertë. Në ambjentet e klubit të Rea

Deschamps: Zidane një ditë do jetë trajner i Francës
  • 2019-03-21

Deschamps: Zidane një ditë do jetë trajner i Francës

Zinedine Zidane u rikthye ne stolin e klubit mbretëror duke firmosur një kontratë të vlefshme deri në vitin 2022 me Realin e Madridit por mesa duket e ardhmja e tij premton për gjëra akoma më të mëdha, siç është stoli i përfaqësues së Francës. Të paktën kështu e mendon madje me b

Tjetër rekord për Messin, parakalon legjendën Xavi Hernandez
  • 2019-03-18

Tjetër rekord për Messin, parakalon legjendën Xavi Hernandez

Lionel Messi duket se nuk ka rivale për trofeun individual të golashënuesit më të mirë në La Liga dhe në Europë (Këpucën e Artë). Sulmuesi argjentinas, me tregolëshin e realizuar në fitoren 1-4 të Barcelonës në fushën e Real Betisit ka arritur në kuotën e 29 gola në kampionatin

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool
  • 2019-03-15

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool

Është hedhur mesditën e sotme në Nion në Zvicrës, shorti për fazën çerekfinale të Champions League. Vazot kanë siguruar një përballje të lehtë për kampionët e Italisë, Juventus pas përmbysjes së çmendur në Allianz Stadium kundër Atletico Madrid me 3 gola të yllit portugez Cri

Mourinho: Zidane zgjedhja e duhur për Realin
  • 2019-03-14

Mourinho: Zidane zgjedhja e duhur për Realin

Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Realit të Madridit edhe pse në fund presidenti i Los Blancos Florentino Perez vendosi të rikthente personin që i fali suksese madhore të një pas njëshme, Zinedine Zidane. Gjithsesi në lidhje me vendimin e P

A do të kthehet CR7 tek Reali Madrid? Zidane ka në përgjigje
  • 2019-03-13

A do të kthehet CR7 tek Reali Madrid? Zidane ka në përgjigje

Zinedine Zidane ka refuzuar të përjashtojë krejtësisht mundësinë e rikthimit të Cristiano Ronaldos tek Reali Madrid. Gjigantët spanjollë riemëruan Zidane si trajner  të Reali i Madridit, klub të cilin e la verën e kaluar dhe do të jetë në krye të këtij ekipi deri në qershor të 2