Rezultate te kerkimit per termin: +Realiteti

Total: 9383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.452Z

FOTOT/ Pushime idilike? Realiteti është ndryshe

Nga Greqia, në Tajlandë. Broshurat e kompanive të ndryshme të ofrojnë pushime ëndrrash. Por, realiteti shpesh herë është larg pamjeve idilike që na shfaqen. Fotot e mëposhtme tregojnë ndryshimet midis ëndrrës dhe realitetit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.473Z

Ky është realiteti

Perdja e basketbollit kosovar u zbulua të martën mbrëma, kur përfaqësuesja e Kosovës u deklasua nga ekipi i studentëve amerikanë, ‘Athlets in Action’. Njohësit e basketbollit kosovar e pranojnë se ky është realiteti i nivelit të këtij sporti në vend. Për të dalë nga kjo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.567Z

Greqia, një tjetër leksion realiteti

TIRANE- Per ata qe kane nje njohje qofte dhe siperfaqesore te marredhenieve shqiptaro- greke, lajmi i djeshem se nje toge komandosh fqinje kane kënduar thirrje anti-shqiptare, nuk përbën një ngjarje të paprecedentë. Në vitin 2007 u transmetuan pamje të ushtarëve grekë që stërviteshin me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.615Z

OJQ “Realiteti” shpërblen Gruevskin për diskriminim

Shkup, 6 gusht - Për shkak të, siç thuhet diskriminimit ekonomik të shqiptarëve dhe anashkalimit të investimeve nga vendbanimet ku shumicë janë shqiptarët, organizata joqeveritare ‘Realiteti’ i ndau mirënjohje kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili sipas tyre me mjeshtëri të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.325Z

Krijuesi, subjekti dhe realiteti

Nga Ndini R. Bardhi Krijuesi i vlerave shpirtërore, qoftë shkrimtar e artist, është si vetvete në ide e në shpirt, përparimtar dhe vazhdues, i cili në çdo fjalë të shkruar përpiqet të krijojë një përmbajtje të re letrare e artistike. Nëse vëmë në dukje misionin e tij, këtë e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.165Z

Telefonat inteligjentë dhe realiteti virtual

Vëzhguesit e teknologjisë thonë se tregu i telefonave inteligjentë është ngadalësuar. Ekonomitë e dobësuara, ngopja e tregut dhe konkurrenca në rritje nga kompanitë kineze dhe indiane, kanë bërë që vëzhguesit e teknologjisë të kërkojnë burime të tjera për të fituar para. Shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.174Z

Premtimet e Trumpit për vende pune dhe realiteti

Presidenti i ri do të krijojë në një dekadë 25 milionë vende të reja pune. Ky është plan ambicioz, por asgjë e veçantë. Këtë e kanë arritur edhe presidentë të tjerë. Një analizë nga Rolf Wenkel. Më në fund edhe mund ta lexosh atë që planifikon me të vërtetë Presidenti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama