Rezultate te kerkimit per termin: +Realizimi

Meta: total 1000 / total_found 6958 / time 0.003 / keyword[0] realizimi / docs[0] 6958 / hits[0] 7765 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Kërkesa e Dukës për Bashën Kryeministër: Të rishihet ndarja territoriale

Aleati në koalicion, Agron Duka, i parashtroi sot një kërkesë Lulzim Bashës si Kryeministër pas 25 qershorit. Në mitingun përmbyllës në Durrës, kreu i PAA kërkoi rishikimin e ndarjes territoriale. Duka: Realizimi i vetëm i qeverisjes së kaluar është moskalimi me semafor të kuq. Rama

No Pic available
  • 2017-06-23

Bashkëpunimi i LSI me PD? Vasili: Ti japim një shans të gjithëve

Kryetari i LSI, Petrit Vasili shpjegoi arsyen se përse LSI nuk doli nga qeveria. Në specialen për zgjedhjet në Ora News, Vasili deklaroi se nuk mund të largohej nga qeveria, kur ajo që u krijua ishte një qeveri e mirëfilltë besimi.  I pyetur se nëse ka shans që LSI të bëjë një ko

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat
  • 2017-06-20

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat

Teatri Andon Zako Cajupi në qytetin e Korçës tashmë ka hapur dyert nën një rikonstruksion të ri. Dy ditë më parë në një ceremoni ku ishte I pranishëm dhe kryeministri Edi Rama, teatrit iu rikthye shkëlqimi i munguar. Ka patur gjithmonë në Korçë një lloj rivaliteti mes teatrit dhe

No Pic available
  • 2017-06-13

Punimet e fundit të segmentit të parë të bulevardit të ri

Më 20 qershor bashkia e Tiranës do të çelë segmentin e parë të bulevardit të ri të Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj shoqëruar nga deputetë të PS-së në Tiranë inspektoi përgatitjet e fundit për hapjen e bulevardit, ndërsa ftoi qytetarët ti bashkohen ceremonisë së madhe. ̶

No Pic available
  • 2017-06-12

Ahmeti dhe Thaçi të bashkuar për çështjet që prekin shqiptarët

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së Menduh Thaçi zhvilluan të dielën një takim kokë më kokë në një nga restorantet e Tetovës. Në përfundim të takimit, ata thanë se kanë për qellim që të bashkëpunojnë për çështjet që i prekin dhe shqetësojnë shqiptarët. Mbetet që e

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit
  • 2017-06-12

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit

Tre pikë të arta, vendi i tretë dhe tre gola që rikthejnë buzëqeshjen e një skuadre dhe një populli të lidhur ngushtë me ngjyrat kuqezi. Kombëtarja Shqiptare godet në shenjë në një moment shumë të vështirë pas 5 humbjeve rresht duke i kthyer reston Izraelit që aq shumë dhimbje k

No Pic available
  • 2017-06-10

Justin Bieber dhe David Guetta publikojnë hitin më të madh 2U

Justin Bieber ka realizuar bashkëpunimin e tij të parë me David Guetta. Kënga e re 2U ka vetëm dy ditë që është publikuar dhe po thyen rekorde shikueshmërie në YouTube. Veçantia e këtij projekti të madh është realizimi i videoklipit me modelet e Victora Secret. Ky bashkëpunim ka ard