Rezultate te kerkimit per termin: +Rebelt

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Erdogan: Sulmet rebele, prov pr marrdhniet Turqi-SHBA

Presidenti amerikan Xhorxh Bush i kathirrje edhe nj her Turqis pr prmbajtje n konfliktin me rebelt e organizats ilegale kurde, PKK. Zdhnsja e tij Dana Perino tha, se n takimin me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan t hnn Bush do t synoj ta bind Ankaran, q t heq dor nga marshimi n veriun e Irakut. Edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Ndrpriten bisedimet Turqi-Irak pr rebelt kurd

Zyrtar turq dhe irakian deklaruan sot se nuk kishte plane pr zhvillimin e bisedimeve t tjera midis Turqis dhe nj delegacioni irakian n Ankara pr arritjen e nj marrveshjeje lidhur me masat kundr rebelve kurd t vendosur n veri t Irakut. Turqia hodhi posht mbrmjen e kaluar nj sr propozimesh t minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.648Z

Lufta, Vladimir Putin dhe konflikti çeçen

Grozni ishte edhe një kryeqytet i krimit në kuptimin e vërtetë të fjalës: udhëkryq trafiqesh të çdo lloji, në mënyrë të veçantë për tregun ilegal të armëve, do të kishte në ato vite të njëjtin funksion si të Bursës së Londrës, domethënë do të përcaktonte nivelin e çmim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Ofensiv e madhe kundr PKK-s?

Qeveria turke synon t marr lejen e parlamentit pr t hyr n Irak, me qllimin pr t luftuar rebelt kurd. Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan tha dje se krkesa prkatse mund t dorzohet n parlament kt t enjte. undefined undefined Votimi mund t zhvillohej javn e ardhshme. Ankaraja krkon t hidhet n veprime tej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.221Z

Çahet PS, Rama thërret në ndihmë milionerët

Kryetari i PS-së citon Nolin kundër kritizerëve të partisë. Falënderon ish-kundërshtarët e 28 qershorit Edi Rama ka zgjedhur t perifrazoj Fan Nolin, duke prdorur akuzat e tij ndaj Mbretit Zog. Por ndrsa Noli jetoi vitet e fundit t jets me “pensionin” e kundrsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Lideri i madh i mazohizmit politik

Instalimi i friks n prmasa t gjera dhe mbyllja e gojs kundrshtarve politik me tytn e arms, sht elementi i par i nj ideologjie fashiste, gjithmon dhe gjithkund. Prshndetjet n stilin fashist, si ajo q u pa n billbordat impozant t Menduh Thait, vijn menjher, si hap logjik i promovimit t liderit t madh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.125Z

Arratisja e korrikut, "Ikëm nën kërcënimin se do të na vrisnin

Rrëfimi i rrallë i një grupi prej atyre shqiptarëve që më 1990 guxuan të shkelnin dyert e ambasadave Edgar (Xhunior) ani ishte 11-muajsh m 4 korrik 1990, ai nuk ishte i vetdijshm q i ati, q quhet po ashtu Edgar, e ma dhe nj kushri prgjonin nga dritarja e nj ballkoni t nj m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama