Rezultate te kerkimit per termin: +Recep +Tayyip +Ergodan

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.159Z

Rama Urova Presidentin Erdogan zhvillim partneritetit strategjik

Transmetuar me 13082014 - 1058 Recep Tayyip Ergodan Edi Rama PUBLICITET Tirane 13 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Tayyip Ergodan per zgjedhjen e tij si President i Turqisebr br Urova telefonikisht Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.056Z

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të Ankarasë dhe Berlinit. Kjo deklaratë është bërë nga Ibrahim Kalin, zëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.239Z

Erdogan: Heqja e gjendjes së jashtëzakonshme nuk vihet në diskutim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përjashtuar mundësinë e largimit të gjendjes së jashtëzakonshme, e cila është shpallur pas përpjekjeve të dështuara për grusht shtet, vitin e kaluar. Ai ka thënë se kjo masë mund të hiqet kur të përfundojë luftimi kundër terrorizimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.978Z

Kryeministri Berisha zemëron Turqinë

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, nuk është përkulur ndaj presionit të Turqisë për të votuar pro anëtarësimit të Palestinës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Por Berisha ka zgjedhur të “dëgjoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama