Rezultate te kerkimit per termin: +Reciprocitet

Meta: total 748 / total_found 748 / time 0.000 / keyword[0] reciprocitet / docs[0] 748 / hits[0] 1016 /
Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës
  • 2019-04-10

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës

Kryeministri Edi Rama ishte në Principatën e Montekarlos, me ftesë të princit të Monakos Alberti i II për një vizitë zyrtare. Në takimin e zhvilluar, në Pallatin Mbretëror në Monako, ku Rama u prit nga Princi Alberti II dhe kreu i qeverisë së Monakos Serge Telle, u vlerësua bashk

Kufijtë, Ismail Kadare: Idea për ndarje të Kosovës, e rrezikshme!
  • 2018-09-13

Kufijtë, Ismail Kadare: Idea për ndarje të Kosovës, e rrezikshme!

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare e ka quajtur lojë me destabilitetin në rajon idenë e hedhur për shkëmbim kufijsh, duke thënë se kjo është një tezë e përsëritur. Kombi ynë në përgithësi ka arritur shumë suksese, sidomos dekadave të fundit, në çdo sferë si në Shqipëri ashtu e

Beteja SHBA-BE, Trump: Tarifat janë nona; Juncker: Jemi aleatë, jo armiq!
  • 2018-07-25

Beteja SHBA-BE, Trump: Tarifat janë nona; Juncker: Jemi aleatë, jo armiq!

Lufta tregtare sapo ka nisur dhe dy armiqtë më të mëdha në fushë-betejë janë BE dhe SHBA, me Presidentin amerikan Donlad Trump që e ka përqendruar ofensivën tek aleatët historikë të vendit të tij, prej të cilëve kërkon të vjelë më shumë taksa. Vetëm 24 orë para vizitës së J

Studiuesi amerikan: Udhëheqësit shqiptarë duhet të distancohen nga Turqia
  • 2018-05-11

Studiuesi amerikan: Udhëheqësit shqiptarë duhet të distancohen nga Turqia

Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut, paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën për rrezikun e ndikimit turk dhe thotë se është e qartë se objektivi i Recep Tayyip Erdoganit është të zgjerojë kontrollin e tij në Ballkan. Alon Ben-Meir, një studiues në Qendrën për Çështje Global

No Pic available
  • 2018-04-28

MERKEL-TRUMP, TAKIM HARMONIK PA REZULTATE

Të premten kancelarja gjermane, Angela Merkel takoi në Uashington një president amerikan mjaft miqësor. Puthjet e komplimentet e Donald Trump e zbukuruan takimin, por çfarë mbeti në fund? Rezultate konkrete nuk pati. Pritja ishte veçanërisht e përzemërt, por pas takimit tre orësh mes pr

5 arsye të mundshme pse ju nuk keni miq
  • 2018-04-16

5 arsye të mundshme pse ju nuk keni miq

Është e mundur që ju të mos keni miq për shkak të vetëvlerësimit tuaj të ulët dhe se kjo, nga ana tjetër, varet nga mungesa e miqve. Kështu që ju e gjeni veten në një rreth vicioz për të cilin keni nevojë për ndihmë. A po ankoheni se nuk keni miq? A ndiheni i vetmuar? Nëse po,

No Pic available
  • 2018-01-30

PDIU-LSI kundër marrëveshjes me Greqinë, Rama: Patriotë me çizme

Bisedimet me Greqinë dhe deklarata e ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias mbi marrëveshjen e re të detit, duket se kanë ndezur në flakë mjedisin politik në Shqipëri. Lidhur me 12 miljet detare që do të përfitojë Greqia dhe mos hedhjen për diskutim të çështjes çame në takimet B