Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia +Online +Shqiptarja

Meta: total 1000 / total_found 38486 / time 0.020 / keyword[0] redaksia / docs[0] 42007 / hits[0] 42326 / keyword[1] online / docs[1] 62972 / hits[1] 69691 / keyword[2] shqiptarja / docs[2] 54058 / hits[2] 70443 /
Ekspertët holandez për përmbytjet: Duhet një by-pass përreth Shkodrës
  • 2015-09-25

Ekspertët holandez për përmbytjet: Duhet një by-pass përreth Shkodrës

Si një prej zonave më të riskuara nga përmbytjet, ambasada holandeze solli në Shkodër një grup ekspertësh në këtë fushë. Ata janë njohur me rrezikun nga përmbytjet por edhe kanë folur për mundësinë e hartimit të projekteve që do të shmangnin njëherë e përgjithmonë këtë pr

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë
  • 2015-09-25

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencëtarja shqiptare me famë botërore Laura Mersini Hougton, profesoreshë e fizikës teorike dhe kozmologjisë në Universitetin Amerikan të Karolinës së Veriut në një intervistë dhënë për një radio amerikane krahas arritjeve prestigjioze ne shkencë ka folur për të kaluarën e sa

Veliaj: Nga viti i ardhshëm qendra e Tiranës të kthehet në zonë pedonale
  • 2015-09-25

Veliaj: Nga viti i ardhshëm qendra e Tiranës të kthehet në zonë pedonale

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Kreu i Bashkisë, Erion Veliaj ka zgjedhur takimin me organizatorët e "Ditës pa Makina" që u realizua të martën për të lançuar edhe objektivin për të kthyer qendrën e kryeqytetit si një zonë Pedonale. Ndërsa ka falënderuar dhe nderuar organizatorët e "

28 turistë italianë helmohen nga ushqimi në Vlorë, e kuptojnë në...
  • 2015-09-25

28 turistë italianë helmohen nga ushqimi në Vlorë, e kuptojnë në...

DURRËS - Njëzetë e tetë turistë italianë të cilët kishin zgjedhur të shijonin bukuritë e natyrës dhe bregdetit shqiptar kanë hasur probleme shëndetësore pasi kanë konsumuar ushqim në një hotel në qytetin e Vlorës. Ata kanë shfaqur shenja helmimi të cilat i kanë ndjerë kur kan

Greqi, të shtëna me armë në Athinë policia:Shqiptar qëlloi mbi një person
  • 2015-09-25

Greqi, të shtëna me armë në Athinë policia:Shqiptar qëlloi mbi një person

Të shtëna me armë janë raportuar në kryeqytetin grek në Athinë. Sipas mediave vendase, raportohet se një shqiptar është konfliktuar në një dyqan me një person tjetër dhe e ka qëlluar me armë. Policia gjeti në vendin e ngjarjes dy gëzhoja. Sipas të dhënave paraprake, personi tjet

  • 2015-09-25

"Prangosni vrasësit, jo pushime me lekë krimi' Shpërthen Sinanaj

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANË - Julian Sinanaj i hetuar dhe nën akuzës si vrasësi me pagesë i "bandës së tritolit" në Vlorë ka "shpërthyer" në akuza ndaj prokurorisë duke kërkuar llogari se përse nuk arrestohen personat e përfshirë në krime të ndryshme dhe të denoncuar pr

Incident në Bashkinë e Tiranës ish-punonjësja debate në holl
  • 2015-09-25

Incident në Bashkinë e Tiranës ish-punonjësja debate në holl

Një punonjëse e pushuar e bashkisë së Tiranës nga administrata e Erion Veliajt ka shkaktuar një incident në bashki. Ish-punonjësja emri i të cilës nuk bëhet publik, ka debatuar me personelin e bashkisë në hollin e katit të parë. Duke qenë se tonet janë ashpërsuar gjatë debatit, p