Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia

Meta: total 1000 / total_found 42021 / time 0.016 / keyword[0] redaksia / docs[0] 42021 / hits[0] 42349 /
No Pic available
  • 2019-03-12

Kompani fantazmë, masin audiencën e TV-ve që xhirojnë miliona euro

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës disa kompani të pakontrolluara nga shteti, pa të ardhura dhe pa punonjës, të cilat kontrollojnë audiencën e televizioneve që kanë qindra punonjës dhe xhirojnë dhjetëra miliona euro në vit. Të ardhurat e vetme për televizionet janë reklamat, p

Debati në Open/ Spitali Amerikan nisi si investim dhe përfundoi si koncesion
  • 2019-02-19

Debati në Open/ Spitali Amerikan nisi si investim dhe përfundoi si koncesion

Djegia e mandateve të Partisë Demokratike ishte tema e nxehtë e debatit në emisionin Open, por që në një moment ka devijuar në një përplasje midis pronarit të Report Tv, Karlo Bolino dhe botuesit Fahri Balliu. Në përpjekje për të denoncuar aferat korruptive të qeverisë së Edi Ramë

Raporto në Shqip!
  • 2019-02-02

Raporto në Shqip!

Redaksia jonë ka vënë në dispozicion rubrikën Raporto, ku TI mund të jesh gazetar i redaksisë. Gazetarët tanë do të komunikojnë për të dëgjuar shqetësimin tuaj. Me anë të numrit të vënë në dispozicion, ju mund të flisni rreth problemit tuaj, të dërgoni foto dhe video nga vend

Rruga e vështirë e një fjalori dhe kritikat ndaj tij
  • 2018-10-23

Rruga e vështirë e një fjalori dhe kritikat ndaj tij

Mbi akuzat, polemikat, të pavërtetat dhe të vërtetat e pathëna për këtë botim enciklopedik. Mehmet Kraja Fjalori Enciklopedik i Kosovës, duke qenë projekti i parë enciklopedik te ne, është njëkohësisht edhe botimi i parë që i nënshtrohet një shqyrtimi publik. Shqyrtimi dhe vlerës

Fiks Fare i siguron pensionin nënë Minekos 112-vjeçare
  • 2018-09-04

Fiks Fare i siguron pensionin nënë Minekos 112-vjeçare

Fiks Fare i siguron për një vit pensionin nënë Minekos, nga fshati Rrapaj në Memaliaj. Pak javë më parë, 112-vjeçarja u ankua se, megjithëse kishte punuar shumë gjatë në kooperativë, asaj i ishte lidhur një pension prej 5.600 lekësh dhe me këto parà, nënë Minekoja nuk arrinte të

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI
  • 2018-07-17

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI

Yunus Ulusoy nga Qendra e Esenit pr Studimet pr Turqin sht i sigurt: Rrjeti i lvizjes Gylen ka zhvilluar edhe n Gjermani nj struktur pushteti, q nga jasht as nuk mund t kuptohet dhe as nuk mund t kontrollohet. T gjith forcn e saj lvizja ia kushton krijimit t nj imazhi t ri si nj shoqat pr demokracin

Sulmohet redaksia e një gazete në SHBA, 4 të vdekur e 20 të plagosur (Video)
  • 2018-06-28

Sulmohet redaksia e një gazete në SHBA, 4 të vdekur e 20 të plagosur (Video)

Redaksia e gazetës Capital Gazette në Annapolis, kryeqyteti i Merilendit është mbuluar nga gjaku, pas një sulmi që sipas Fox News ka shkaktuar 4 viktima dhe 20 të plagosur. Sipas autoriteteve lokale, agresori është vënë në pranga. Ai ka shkrepur armën mbi njerëz të shumtë që ndodhes