Rezultate te kerkimit per termin: +Redaksia

Meta: total 1000 / total_found 42007 / time 0.015 / keyword[0] redaksia / docs[0] 42007 / hits[0] 42326 /
No Pic available
  • 2017-05-07

Liberalin apo nacionalisten? Franca voton

Në balotazhin e së dielës, 48 milionë francezë janë thirrur të votojnë për kandidatin liberal Emmanuel Macron apo nacionalisten, Marine le Pen. Macron kryeson, por surprizat janë të mundshme. Gazeta satirike franceze, “Charlie Hebdo”, e cila në vitin 2015 u kthye në objekt s

No Pic available
  • 2017-05-07

LIBERALIN APO NACIONALISTEN?

Në balotazhin e së dielës, 48 milionë francezë janë thirrur të votojnë për kandidatin liberal Emmanuel Macron apo nacionalisten, Marine le Pen. Macron kryeson, por surprizat janë të mundshme. Gazeta satirike franceze, “Charlie Hebdo”, e cila në vitin 2015 u kthye në objekt s

BOOM denoncon: Psikologët në QSUT punojnë edhe në recepsion
  • 2017-04-19

BOOM denoncon: Psikologët në QSUT punojnë edhe në recepsion

Prej disa vitesh në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë, ofrohet dhe shërbimi psiko-social për pacientët dhe familjarët e tyre. Emisioni BOOM në RTV Ora News bëri në vëzhgim në QSUT ku psikologu bënte edhe punën e recepsionit. Ky problem, pra që psikologet bëjnë

No Pic available
  • 2017-04-16

EMRAT/ Ja kandidatët e mundshëm të Edi Ramës për deputetë

29 prilli është data e fundit kur partitë politike do të duhet të dorëzojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë sipas qarqeve. Kur kanë ngelur jo më shumë se dy javë nga ajo datë, në selinë e Partisë Socialiste janë projektuar emrat kryesorë se kush do të drejtoj

Mbi dogmën, origjinën dhe trashëgiminë e realizmit socialist
  • 2017-04-11

Mbi dogmën, origjinën dhe trashëgiminë e realizmit socialist

Agron TUFA Nocioni Nocioni qendror i dogmës ideologjike të komunizmit sovjet mbi artin, funksionin dhe rolin e tij është realizmi socialist. Procesi i ngjizjes dhe formësimit të realizmit socialist shkon paralelisht me kristalizimin e vetëdijes shoqërore sovjete të pasrevolucionit në dy ve

Wislawa Szymborska dhe Rudolf Marku
  • 2017-03-30

Wislawa Szymborska dhe Rudolf Marku

ALDA BARDHYLI Jam shumë afër atij që ai të ëndërroj për mua, Unë nuk fluturoj larg tij e as që ia mbath prej tij Të fshihem poshtë rrënjëve të pemës. Jam shumë afër. Wislawa Szymborska  polakja me sytë e kaftë plot jetë i shkroi këto vargje teksa përpiqej ti afrohej një burri

KORPORATA DHE (VETË)VRASJA E ALTERNATIVËS
  • 2017-03-28

KORPORATA DHE (VETË)VRASJA E ALTERNATIVËS

Krejt rastësisht, e hoqën adresën për ku ishin nisur dhe kështu u bënë megalajm. Një delegacion i Alternativës, partisë në formim të Mimozës dhe Ilirit, e cila  pretendon se ka një ofertë ndryshe për qytetarët e këtij vendi, aq më tepër të zëvendësoj këtë klasë politike t