Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Amarildo +Topi

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] amarildo / docs[1] 806 / hits[1] 1107 / keyword[2] topi / docs[2] 35251 / hits[2] 91873 /
Te ruash vlerat dhe te mbrosh interesat - Vizita e kancelares Merkel ne Kine
  • 2012-02-03

Te ruash vlerat dhe te mbrosh interesat - Vizita e kancelares Merkel ne Kine

Bota duhej te mesohej me rritjen ekonomike te Kines pasi nuk ka asnje ceshtje te bashkesise nderkombetare ku te mos kerkohet edhe qendrimi kinez Qofte ky ndryshimi i klimes qofshin protestat e pergjakshme ne Siri apo programet atomike te Korese se Veriut dhe Iranit. Nderkohe pesha e thesarit kine

Ministri i Jashtem gjerman i ben thirrje Keshillit te Sigurimit ti jape fund krizes ne Siri
  • 2012-01-31

Ministri i Jashtem gjerman i ben thirrje Keshillit te Sigurimit ti jape fund krizes ne Siri

Ministri i Jashtem gjerman Guido Westerwelle mbeshteti vendimin e Liges Arabe per te terhequr vezhguesit e saj nga Siria duke derguar edhe nje mesazh per Kinen dhe Rusine te dorezohen nga rezistenca e tyre ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara per te miratuar nje rezolute qe do ti jept

Basille I pamundur anetaresimi ne BE me gjendjen aktuale te lirise se shtypit ne Shqiperi
  • 2012-01-29

Basille I pamundur anetaresimi ne BE me gjendjen aktuale te lirise se shtypit ne Shqiperi

Ne raportin aktual mbi Indeksin e Lirise se Shtypit per vitin 2011 Shqiperia ne krahasim me vitin 2010 ka bere nje regres prej 16-te vendesh ne klasifikimin e publikuar nga organizata Reporteret pa Kufij. Por cfare ka ndodhur me median ne Shqiperi gjate vitit 2011 per te sjellle kete regres Olivi

Franca pezullon operacionet ne  Afganistan
  • 2012-01-20

Franca pezullon operacionet ne Afganistan

Kater ushtare franceze te cilet sherbenin ne kuader te misionit Forca Nderkombetare per Siguri dhe Asistence ISAF jane vrare nga nje burre i cili mbante veshur uniformen e nje ushtari afgan. Sulmi ndodhi paraditen e sotme ne luginen Tgahab ne rajonin Kapisa. Presidenti francez Nicolas S

Gjykata Europiane e Drejtesise vendos kompanite ajrore do paguajne per dioksidin e karbonit qe clirojne
  • 2011-12-23

Gjykata Europiane e Drejtesise vendos kompanite ajrore do paguajne per dioksidin e karbonit qe clirojne

Gjykata me e larte e Bashkimit Europian la ne fuqi te drejten e bllokut per te detyruar kompanite e huaja te marrin pjese ne tregun europian te emetimit te dioksidit tekarbonit qe pritet te shtrihet edhe ne aviacion qenga 1 janari i vitit 2012. Gjykata Europiane e Drejtesise ne Luksemburg ho

Saab drejt falimentimit
  • 2011-12-20

Saab drejt falimentimit

Prodhuesit ne veshtiresi te automobilave Saab kane paraqitur dokumentat e falimentimit ne nje gjykate ne Suedi. Kompania thote se gjithcka ndodhi pas njoftimit te grupit kinez se ata do te terhiqeshin nga investimet e metejshme ne kompani. Zhejiang Youngman Lotus Automobiledeklaroi se vendim

Kancelarja Merkel viziton Kosoven
  • 2011-12-19

Kancelarja Merkel viziton Kosoven

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka kerkuar gjate vizites se saj te fundit ne Beograd dhe ne paraqitjet e saj para samitit te Bashkimit Evropian qe Serbia te normalizoje raportet me Kosoven dhe te heqe strukturat paralele. Gjermania eshte e mendimit se Serbia ende nuk i ka plotesuar kushtet per