Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Bahri +Cani

Total: 448
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.881Z

Manci per here te pare ne krye te klasifikimit

Ne ndeshjet e javes se katert te Bundesliges gjermane ne futboll u shenuan disa rezultate te papritura. Per here te pare ne historine e ketij klubi ekipi i Maincit gjendet ne poziten e pare te tabeles se klasifikimit. Ai mundi dje Verderin e Bremenit si mysafir me rezultat 02. Ne ndeshjet tjera u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.671Z

Ndeshjet e bundesliges ne sezonin pranveror

Ne dy ndeshjet e fundit te xhiros se pare te sezonit pranveror ne Bundesligen gjermane te futbollit u shenuan keto rezultate Frankfurt - Hanover 03 dhe Kaizerslautern - Kln 11. Me kete fitore ekipi i Hanoverit doli ne vendin e dyte te tabeles por edhe me tej ka 12 pike me pak se Dortmundi i cili gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Sporti | 25.08.2010

Megjithë humbjen në një ndeshje dramatike me rezultat 2:3 kundër Sampdorias në Gjenova, Verderi i Bremenit siguroi kualifikimin në grupet e Ligës së Kampionëve. Verderi u kualifikua për gara të mëtejshme dhe do të jetë ekipi i tretë gjerman në garën elitare të futbollit evropian,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.895Z

Shalke ne krize te thelle

Lojtaret e trajnerit Felix Magath mbreme humben ne fushen e vet me rezultat 13 dhe ne kete menyre mbeten te fundit ne tabele. Ne dy ndeshjet tjera te javes se kater te zhvilluara diten e diel u shenuan keto rezultate Sankt Pauli - Hamburg 11 dhe Bajer Leverkuzen - Nyremberg 00. Tabelen e klasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

Dy medalje të arta për Gjermaninë

Rrëshqitësja me sajë Tatjana Hüfner siguroi medalien e tretë të artë për ekipin gjerman në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore, të cilat po zhvillohen në Vankuver. Dy ditë pas fitores së kolegut të saj Felix Loch, 26 vjeçarja Hüfner bëri një rrëshqitje perfekte me sajën e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.238Z

UEFA percakton stadiumet ku do te zhvillohen ndeshjet e Kampionatit Evropian 2012

Pas muajsh te gjate diskutimesh UEFA ka konfirmuar te tete stadiumet ne Poloni dhe Ukraine ku do te zhvillohen ndeshjet e Kampionatit Evropian te Futbollit 2012. Kjo u be e ditur pas nje takimi te komitetit ekzekutiv te unionit evropian te fubtbollit kryeqytetin bjellorus Minsk. Me kete konfirmim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.586Z

Sporti | 24.06.2010

Kombëtarja gjermane është kualifikuar në mesin e 16 ekipeve më të mira të Kampionatit Botëror të FIFA-s, i cili po mbahet në Afrikën e Jugut. Në ndeshjen vendimtare të garave në grupe, Gjermania mundi mbrëmë Ganën me rezultat 1:0. Golin e vetëm shënoi Mesut Özil. "Unë nuk i rea

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama