Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Esat +Ahmeti

Meta: total 508 / total_found 508 / time 0.000 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] esat / docs[1] 2125 / hits[1] 3319 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise
  • 2012-02-04

Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise

Gjykata me e larte e Kombeve te Bashkuara me vendimin e saj konfirmoi interpretimin juridik te Gjermanise. Qeveria gjermane ne fund te vitit 2008 i ishte drejtuar Gjykates Nderkombetare per te shqyrtuar nese vendimet e shpallura nga disa gjykata italiane per zhdemtime financiare per shkak te kri

Si duhet te zhvillohet terheqja nga Afganistani
  • 2012-02-03

Si duhet te zhvillohet terheqja nga Afganistani

Franca do ti terheqe trupat e saj deri ne fund te 2013 komplet nga Afganistani. Kete e pati bere te ditur ne janar presidenti francez Nicolas Sarkozy pasi kater ushtare franceze ishin vrare prej nje pjesetari te forcave afgane te sigurise. Ministri amerikan i mbrojtjes Leon Panetta shkoi me tej n

Konferenca e Sigurise e Mynihut per transformimet globale
  • 2012-02-03

Konferenca e Sigurise e Mynihut per transformimet globale

Konferenca e Sigurise e Mynihut nje vit me pare u befasua prej shperthimit te revolucionit ne boten arabe. Gjersa ne Mynih po takohej Kuarteti i Lindjes se Aferme dhe keshillohej pa ide te reja mbi konfliktin shumevjecar midis izraeliteve dhe palestinezeve ne Kajro masat dolen ne rruge dhe zhvill

Gjykata Evropiane e te Drejtave te Njeriut deshiron te punoje ne menyre me efikase
  • 2012-02-02

Gjykata Evropiane e te Drejtave te Njeriut deshiron te punoje ne menyre me efikase

150 000 ankesa per shkelje te te drejtave te njeriut jane aktualisht ne pritje per tu gjykuar ne Gjykaten Europiane te te Drejtave te Njeriut KEDNJ ne Strasburg. Kjo gjendje eshte e papranueshme tha britaniku ser Nicolas Bratza kryetari i kesaj Gjykate ne konferencen vjetore per shtyp te gjykat

Trazira me te vdekur ne Egjipt
  • 2012-02-02

Trazira me te vdekur ne Egjipt

Shume vete kane humbur jeten nga gjakderdhja apo nga shtypja me kembe ne perpjekje per te ikur nga stadiumi bejne te ditur njoftimet zyrtare Nder viktimat ndodhen edhe shume police. Vellazeria Myslimana ka bere pergjegjese per tragjedine perkrahesit e presidentit te rrezuar Hosni Mubarak. Nje pol

Komisioni i BE pengon fuzionimin ne burse
  • 2012-02-02

Komisioni i BE pengon fuzionimin ne burse

As muajt e tere te lobimit dhe as disa leshime nuk qene ne gjendje per te parandaluar ndalimin e fuzionimit. Ne fund nuk patem zgjidhje tjeter pervecse ta ndalonim fuzionimin tha komisioneri i BE-se per konkurrencen Joaquin Almunia te merkuren 01.02.2012 ne Bruksel. Arsyeja sipas Komisionit nje p

Kurti Duam doreheqjen e qeverise dhe zgjedhje te parakohshme
  • 2012-02-01

Kurti Duam doreheqjen e qeverise dhe zgjedhje te parakohshme

DW Cili ishte qellimi i kesaj vizite ne Gjermani Kurti Ne kemi pasur takime me mergaten tone ne Dyseldorf Nyremberg Vyrcburg dhe sonte 01. 02. 2012 do te kemi ne Hamburg. Kemi takuar dhe perfaqesues te Gjermanise shefin e deptartamentit per Ballkanin dhe Turqine ne Ministrine e Jashtme Nikolaus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama