Rezultate te kerkimit per termin: +Redaktoi +Lindita +Arapi

Meta: total 637 / total_found 637 / time 0.023 / keyword[0] redaktoi / docs[0] 3424 / hits[0] 3427 / keyword[1] lindita / docs[1] 5287 / hits[1] 7075 / keyword[2] arapi / docs[2] 3370 / hits[2] 5137 /
No Pic available
  • 2013-01-20

LUSHNJA E KONGRESIT, MREKULLIA E DOKUMENTIT DHE E KUJTESËS NJERËZORE...

20-01-2013 / Nga Visar Zhiti Pavarësia e Shqipërisë dhe shpallja e shtetit modern shqiptar u futën në shekullin e dytë të jetës së tyre. Pas kremtimeve të 100 vjetorit kudo, që kulmuan në Vlorë, ku u mblodhën me mijëra

Serbet e Veriut - ndryshore ne ekuacion
  • 2012-02-04

Serbet e Veriut - ndryshore ne ekuacion

DW Ne cmase eshte ne gjendje shtysa per Serbine per te arritur statusin e vendit kandidat per ne BE ta zvogeloje apo ta largoje potencialin per konflikt me Kosoven Freizer Mendoj se mundesia e Serbise per te marre statusin e vendit kandidat per anetaresim ne Bashkimin Evropian eshte ende nje sh

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim
  • 2012-02-04

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim

Duke shprehur shqetesimin per nje problem te mprehte te shoqerise shqiptare nje grup ambasadoresh te huaj qe punojne ne Tirane kane adresuar ditet e fundit ne opinionin publik nje leter te hapur ku kerkojne vemendje me te madhe nga autoritetet dhe nga shoqeria ne parandalimin dhe penalizimin e ke

NATO diskuton per misionet ne Kosove dhe Afganistan
  • 2012-02-03

NATO diskuton per misionet ne Kosove dhe Afganistan

Ndersa ne Afganistan NATO-ja nis terheqjen e trupave per Kosoven ende smund te behet fjale. Ne fakt kontigjenti gjerman i trupave te KFOR-it duhej te reduktohej ne mase por pas trazirave vitin e kaluar si pasoje e te cilave u plagosen edhe disa ushtare gjermane tani nuk mund te shtrohet opcioni i

Freizer Serbet e Veriut jane nje ndryshore e vecante ne ekuacionin e Kosoves
  • 2012-02-03

Freizer Serbet e Veriut jane nje ndryshore e vecante ne ekuacionin e Kosoves

DW Ne cmase eshte ne gjendje shtysa per Serbine per te arritur statusin e vendit kandidat per ne BE ta zvogeloje apo ta largoje potencialin per konflikt me Kosoven Freizer Mendoj se mundesia e Serbise per te marre statusin e vendit kandidat per anetaresim ne Bashkimin Evropian eshte ende nje

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi shqeteson perendimoret
  • 2012-02-03

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi shqeteson perendimoret

Duke shprehur shqetesimin per nje problem te mprehte te shoqerise shqiptare nje grup ambasadoresh te huaj qe punojne ne Tirane kane adresuar ditet e fundit ne opinionin publik nje leter te hapur ku kerkojne vemendje me te madhe nga autoritetet dhe nga shoqeria ne parandalimin dhe penalizimin e ke

Hammarberg Kur Maqedonia te bashkohet me BE-ne gjuha maqedonase do te jete atje
  • 2012-02-03

Hammarberg Kur Maqedonia te bashkohet me BE-ne gjuha maqedonase do te jete atje

Komisioneri per te Drejtat e Njeriut Thomas Hammarberg ne raportin e fundit te tij vjetor ka bere nje pasqyre te disa fushave ku nevojiten te merren masa me energjike ne shume shtete anetare te Keshillit te Evropes. Keto masa perfshijne funksionimin e sistemit gjyqesor luften kunder korrupsionit