Rezultate te kerkimit per termin: +Redi +Jupi

Meta: total 214 / total_found 214 / time 0.000 / keyword[0] redi / docs[0] 1027 / hits[0] 1501 / keyword[1] jupi / docs[1] 266 / hits[1] 559 /
Bushi dhe Bogdani prezantohen: Sfidë e vështirë, por duam rezultate
  • 2016-12-09

Bushi dhe Bogdani prezantohen: Sfidë e vështirë, por duam rezultate

Me falenderimin per 2 trajneret e larguar Arjan Bellai dhe Redi Jupi, drejtori teknik i ekipeve te moshave te perfaqesueses sone, Tramezzani ka nisur prezantimin per trajnenerin e 21-vjecareve Alban Bushi dhe ate te 19-vjecareve Erion Bogdanin. Sipas italianit bashke me drejtuesit e Federates Shqipt

No Pic available
  • 2016-11-15

6 muaj më parë De Biasi shpallej Nder i Kombit, tani në sulm për ta hequr: Çfarë biznesi fshihet?

Në 11 Mars të vitit të kaluar trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit u vlerësua nga Federata Shqiptare e Futbollit me titullin Nderi i Kombit në Futboll për arritjet në fazën eleminatore të kampionatit Europian Francë 2016. Një qokë që u shkoi për shtat të dyja palëve, si tek

Trajneri i Shqiperise Redi Jupi jep doreheqjen
  • 2016-10-20

Trajneri i Shqiperise Redi Jupi jep doreheqjen

Federata Shqiptare e Futbollit do te duhet te gjeje nje trajner te ri per ekipin perfaqesues Shpresa Trajneri Redi Jupi nuk eshte me ne detyre ndersa lajmet per largimin e tij jane kontradiktore Burime prane trajnerit pohuan se ai dha doreheqjen ndersa ekziston edhe varianti i shkarkimit nga ana e d

Redi Jupi dorëhiqet nga kombëtarja e vogël
  • 2016-10-20

Redi Jupi dorëhiqet nga kombëtarja e vogël

Redi Jupi nuk do të jetë më në pankinën e Kombëtares shqiptare të U21. Trajneri 42 vjeçar ka dhënë dorëheqjen e tij nga kjo detyrë , e cila duket se është pranuar edhe nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit , Armando Duka. Redi Jupi e mori drejtimin e kombëtares U21 në v

No Pic available
  • 2016-10-18

Revolucion në FSHF, Lorik Cana kthehet në kombëtare

Revolucion në ekipet kombëtare shqiptare. Së shpejti Federata Shqiptare e Futbollit pritet të zyrtarizojë largime dhe afrime në ekipet e moshave, drejtorinë e ekipeve kombëtare dhe zyrën e talenteve. Përfundimisht edhe pse nuk e ka bërë ende publike, institucioni i futbollit dhe drejtues

U 21, Shqipëria humb me Izraelin; e mbyll e 4-ta në grup
  • 2016-10-11

U 21, Shqipëria humb me Izraelin; e mbyll e 4-ta në grup

Përfaqësuesja U-21 e Shqipërisë e mbylli me humbje fushatën eliminatore të Euro 2017. Në sfidën e fundit në Grupin 4 skuadra që drejtohet nga Redi Jupi u mposht thellë 4-0 nga Izraeli, duke rrëshkitur në vendin e katërt pas suksesit 3-1 të Greqisë me Hungarinë. Shpresat e Shqipëris

VIDEO/ Silvester Shkalla: Na dëmtoi arbitri, lojtari grek më pështyu
  • 2016-09-05

VIDEO/ Silvester Shkalla: Na dëmtoi arbitri, lojtari grek më pështyu

Humbja e djeshme e Kombëtares Shpresa ndaj Greqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian nuk është pritur mirë në vendin tonë, për më tepër që gjatë takimit ka pasur edhe një incident, ku janë përfshirë lojtarët shqiptarë. Silvester Shkalla ishte një