Rezultate te kerkimit per termin: +Reed

Meta: total 147 / total_found 147 / time 0.000 / keyword[0] reed / docs[0] 147 / hits[0] 206 /
Gjykatësi federal thotë se Obamacare është jokushtetuese
  • 2018-12-15

Gjykatësi federal thotë se Obamacare është jokushtetuese

Një gjyqtar federal në Teksas, vendosi të premten se Akti Amerikan i Kujdesit Shëndetësor në Shtetet e Bashkuara, i njohur si Obamacare, është jokushtetues. Gjyqtari Reed OConnor, pranoi se koalicioni i 20 shteteve vitin e kaluar për të ndryshuar Ligjin për sigurimin shëndetësor, zhvler

No Pic available
  • 2018-10-07

POLARIZIMI POLITIK DËMTON GJYKATËN SUPREME NË SHBA

Senati amerikan konfirmoi të shtunën emërimin e Brett Kavanaugh si gjykatës të Gjykatës Supreme. Zgjedhjen e kandidatit të Trump e shoqëroi një betejë e ashpër. A rrezikon 53 vjeçari të shihet si gjykatës jo i pavarur? Për shkak të rregulloreve të emërimeve, fuqisë së madhe ndiku

SHBA, Melania Trump i nënshtrohet operacionit në veshkë
  • 2018-05-15

SHBA, Melania Trump i nënshtrohet operacionit në veshkë

Zonja e parë Melania Trump iu nënshtrua të hënën një operacioni në veshkë në Qendrën Mjekësore Ushtarake Walter Reed pranë Uashingtonit, sipas një deklarate të lëshuar nga zyra e saj. Procedura kaloi me sukses dhe nuk pati komplikime por kërkonte kujdes mjekësor, tha zyra e saj, duk

No Pic available
  • 2018-04-29

Laurene Powell, jeta e vetme e gruas së Stiv Jobs

Shtatë vjet pasi Stiv Jobs u largua përgjithmonë, jeta e Laurene Powell nuk është më e njëjtë. Biondja që I rrëmbeu zemrën menjëherë Jobs në auditorët e Universitetit të Stenfordit, tashmë ka nisur një jetë tjetër, duke ia lënë të shkuarën kujtimeve. Mediat tregojnë herë p

No Pic available
  • 2017-10-01

Whitney Houston, ishte biseksuale lidhja e fshehtë me asistenten

Në katin e parë të Beverly Hilton më 11 shkurt 2012 makinat e zeza do të ndaleshin, për të lënë aty yje si Serena Williams, Britney Spears dhe Gayle King, për festën e Grammys. Disa kate më sipër në dhomën 434 një ekip mjekësor ishte duke u kujdesur për trupin e pajetë të yllit t

No Pic available
  • 2017-03-31

Shembet austrada në Atlanta

Autostrada ndërshtetërore në Atlanta Interastate-85 është rrëzuar ditën e enjte në mëngjes pas një zjarri masiv. Pjesa më e madhe e rrugës kryesore që të dërgon në Juglindje të Atlantës është përfshirë nga flakët.  Kjo ngjarje ka shaktuar një kaos të madh pasi korsitë

No Pic available
  • 2017-03-31

Shembet autostrada në Atlanta

Një pjesë e autostradës ndërshtetërore 85 në Atlanta është shembur të enjten e 30 marsit 2017 si pasojë e një zajrri masiv që përfshiu pjesën e poshtme të saj. Nuk ka pasur njoftime të menjëhershme për viktima në këtë incident, por autoritetet lokale sqaruan në Twitter se të g